Trojica futbalistiek MFK Ružomberok strávila so slovenskou devätnástkou v Portugalsku sedem dní

Trojica futbalistiek MFK Ružomberok strávila so slovenskou "devätnástkou" v Portugalsku sedem dní

RedakciaŠport28.10.2021

So slovenskou ženskou futbalovou reprezentáciou do 19 rokov boli v Portugalsku na turnaji prvej fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy aj tri hráčky MFK Ružomberok. Frederika Kovalíková nastúpila v 79. min. proti Španielsku a druhý polčas odohrala s Portugalskom. Rebeka Žihlavníková striedala v 64. min. v dueli s Portugalčankami. Viktória Červeňová sa na ihrisko nedostala. Slovenkám kvalifikácia nevyšla, keď postupne podľahli Španielsku (0:3), Česku (1:2) a na záver Portugalsku (2:4) a zostúpili do Ligy B.

Hoci postupový cieľ sa nášmu mladému „nároďáku“ rozplynul, pre ružomberské futbalistky bol kvalifikačný turnaj veľkým zážitkom a jednoznačne vrcholom v ich doterajšej hráčskej kariére.

Hneď od chvíle, ako bola známa nominácia, som sa ohromne tešila. Už prvé dojmy v dejisku podujatia boli úžasné. Nič iné som nemohla povedať len wau,“ rozhovorila sa Frederika Kovalíková, tretiačka na Hotelovej akadémii v Námestove. „Cestovali sme s tým, že chceme uspieť, žiaľ, skončili sme bez bodu, hoci celé družstvo bojovalo až do konca. Som vďačná za každú minútu, ktorú mi tréner doprial, konkurencia v tíme je veľká,“ vravela ďalej 17 – ročná „kočka“, ktorá do centra dolného Liptova prišla v Tvrdošína, kde ako 9 – ročná začínala s chalanmi. „Futbal ma od malička baví. Určite je lepšie behať po ihrisku, ako sedieť niekde doma na gauči. Navyše v Ružomberku sme super kolektív,“ pripojila Frederika Kovalíková.

Aj Rebeka Žihlavníková sa najprv doma v Ľubochni naháňala s loptou s chalanmi. „Zväčša išlo o spolužiakov. No musím prezradiť, že s chlapcami sa hrá lepšie ako s dievčatami,“ uviedla 18 – ročná ružomberská gymnazistka. Miesto v reprezentačnej „devätnástke“ si Rebeka veľmi vážila, no celkove s Portugalskom spájala smelšie očakávania. „Bolo super, že ma tréneri vybrali. Mám splnený ďalší športový sen. Aj keď o ´fleky´ bola veľká bitka, myslela som, že ešte aspoň v jednom zápase dostanem príležitosť. Mali sme silnú skupinu, aj s úradujúcimi majsterkami Európy Španielkami. S Češkami sa však dalo niečo uhrať, bol to vyrovnaný duel. Škoda, že nám nevyšiel zápas s Portugalskom, myslím si, že trošku sme domáce hráčky podcenili. Nebol to súper nad naše sily,“ dodala Rebeka Žihlavníková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia