Trojica Ružomberčanov na prvú repre akciu

Trojica Ružomberčanov na prvú "repre" akciu

RedakciaŠport29.12.2020

V úvode zimnej prípravy budú trénerovi MFK Ružomberok Jánovi Hasprovi chýbať traja mladíci – Ivan Krajčírik, Alex Holub a Timotej Múdry, ktorí dostali pozvánku na kemp reprezentačnej „dvadsaťjednotky“ od 8. do 16. januára v Senci.

Kým v uplynulých dvoch rokoch náš národný tím otváral nový rok v teplejšom podnebí v Turecku, teraz svoj prvý zraz absolvuje v domácich podmienkach. Počas 9 – dňového pobytu Slováci odohrajú dve prípravné stretnutia, 12. januára proti Podbrezovej (v Senci) a 16. januára v Dunajskej Strede s DAC – om.

Na poslednom bloku „dvadsaťjednotky“ (kvalifikačné zápasy o postup na ME v Tbilisi s Gruzínskom a v Nitre proti Lichtenštajnsku), mal klub spod Čebraťa až päť svojich zástupcov. Z aktuálnej dvadsaťtrojčlennej nominácie Krajčírika a Múdreho, ďalej Alexandra Mojžiša, Matúša Kmeťa a Ladislava Almásiho. Kmeť je opäť medzi pozvanými, lenže už ako hráč AS Trenčín a Mojžiš a s Almásim v tejto kategórii skončili po dovŕšení vekovej hranice.

Pre mňa je to druhý zraz v tomto vážnom výbere, po novembrovom dvojzápase. Ťažko povedať, či som nomináciu čakal, priznám sa, cez Vianoce som trochu futbal z hlavy aj vypustil. Určite pozvanie ma potešilo. Nad tým, či malo ísť o blok v zahraničí, som sa ani nezamýšľal, veď dobre vieme, aká ja všade pandemická situácia. Z tohto pohľadu je logické, že zostávame na Slovensku. Za najdôležitejšie považujem, že si ma tréneri zase vybrali,“ povedal pre náš portál Múdry.

Po poslednom „majstráku“ (16. decembra v Michalovciach) ružomberskí futbalisti dostali absolútne voľno. Ničnerobenie ale skončilo na Štedrý deň. „Od 25. decembra sa už zase hýbem a pripravujem, dostali sme individuálne plány od kondičných trénerov,“ doplnil 20 – ročný Timotej Múdry, ktorý v aktuálnej sezóne si pripísal 16 zápasových čiarok, čím sa dostal na celkové číslo dvadsaťosem. Stále ale čaká na svoj prvý fortunaligový gól.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia