Trošku pálivá bodka za vydarenou sezónou, výprask na Slovane - 1:5

Trošku pálivá bodka za vydarenou sezónou, výprask na Slovane - 1:5

Ján SvrčekŠport18.5.2024

Dnes (18. mája) sa skončil 31. ročník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Prvý raz s titulárnym partnerom, so stávkou spoločnosťou Niké.

Na Tehelnom poli duel staronového majstra Slovana Bratislava s víťazom Slovnaft Cupu MFK Ružomberok vyznel 5:1 pre domáci tím, keď „belasí“ už do prestávky viedli 3:1.

Ružomberok mohol a zároveň nemohol dnes dosiahnuť pri Dunaji viac. Avšak sám si posledný zápas sezóny pokazil. Jedna vec, že sa s favoritom pustil do otvorenejšieho boja, ale čo zvlášť pri debakli zavážilo, tak jeho chýbajúca pevnosť vzadu. Minimálne dve lopty nemuseli skončiť v sieti hostí.

Domáci boli od začiatku aktívnejší. V 20. min. skóre otvoril Kašia hlavičkou, keď zužitkoval Weissov center. O chvíľu na to Strelec doklepol loptu do prázdnej brány – 2:0. V 30. min. hostia znížili, keď Luterán z hranice šestnástky utešene trafil ľavý horný roh. V 40. min. sa skóre zase menilo, po presnej trefe Barseghjana – 3:1. Po zmene strán, v 61. min. Tolič upravil stav na 4:1 a v poslednej minúte Zmrhal mal posledné slovo – 5:1.

Dnes padli tiež dôležité verdikty. Vicemajstrom sa stal DAC Dunajská Streda, tretia priečka patrí Spartaku Trnava a štvrtá MŠK Žilina. „Európu“ si, spolu s víťazom Slovenského pohára Ružomberkom zahrajú len prvé tri celky, takže Čierny Peter zostal v rukách „šošonov“. Už dávnejšie bolo známe, že najvyššiu súťaž opustia Zlaté Moravce a posledné kolo rozhodlo o tom, že v baráži o účasť v Niké lige v ďalšej sezóne nastúpia Michalovce proti Petržalke.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:1 (3:1)

Góly: 21. Kašia, 24. Strelec, 40. Barseghjan, 61. Tolič, 90. Zmrhal – 30. Luterán. Rozhodovali: Glova – Štrbo, Pacák, 9028 divákov.

Slovan: Borjan (87. Trnovský) – Bajrič, Kašia (81. Vojtko), Wimmer – Blackman, Savvidis, Tolič 87. Mateáš), Marcelli (81. Pauschek) – Barseghjan, Strelec, Weiss ml. (67. Zmrhal).

Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Zsigmund, Malý – Luterán, Lavrinčík, Chrien (79. Kotula), Selecký – Hladík (66. Boďa), Chobot (46. Domonkos) – Gerec (58. Tučný).

Ostatné výsledky 10. nadstavbového kola - skupina o titul: Žilina - Dunajská Streda 2:3, Trnava - Podbrezová 5:0, skupina o záchranu: Košice - Michalovce 2:0, Banská Bystrica - Skalica 2:2, Zlaté Moravce - Trenčín 2:2.

Foto: tasr

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia