Trpkú pilulku už preglgli aj Švošovci

Trpkú pilulku už preglgli aj Švošovci

RedakciaŠport2.11.2022

Futbalisti OŠK Švošov sú istým jesenným kráľom šiestej ligy, skupiny B a ide len o to, s akým kapitálom budú zimovať na špici tabuľky. Keď sa predchádzajúci víkend oficiálne, posledným kolom zavŕšil program prvej časti súťaže, Švošov mal bilanciu 10 víťazstiev – 1 remíza – 0 prehier. Neporaziteľnosť si však neudržal a včera v dohrávanom dueli 8. kola podľahol v Trstenej 1:2.

Nakopili sa nám viaceré zranenia, museli sme sa zaobísť bez piatich maródov. Chalani už majú toho aj dosť. Po zápasoch v ligovej súťaži i v Slovnaft Cupe. Navyše po ´majstráku´ v Likavke mali iba deň voľna. Už hrajú iba so sebazaprením. To sú fakty, avšak za predvedený výkon v prvom polčase nás nemôžu ospravedlňovať. Ten bol podpriemerný. Jeden gól sme inkasovali veľmi smoliarsky, po tečovanej lopte našim hráčom. Po zmene strán sa výkon mužstva zlepšil, no stačilo to akurát na úpravu výsledku,“ povedal nám k zápasu tréner Švošova Michal Poništ.

Napriek prehre reprezentant Ružomberského okresu vedie 14 – členný pelotón so štvorbodovým náskokom pred Vavrečkou. Mužstvo M. Poništa môže svoje plus ešte navýšiť, keďže v nedeľu (6. novembra) ho čaká ešte odložený duel 3. kola v Liesku.

Ten istý deň budú v poslednej jesennej akcii aj ďalšie dva dolnoliptovské celky – Liptovská Teplá privíta Rabču (9. kolo) a Likavka Chlebnice (9. kolo).

FK Slovan Trstená - OŠK Švošov 2:1 (2:0)
Góly: 16. Sirota, 22. vlastný (Marcoň) - 79. Š. Žiara, 250 divákov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia