Turnaj kňazov pomôže ružomberskému krízovému centru

Turnaj kňazov pomôže ružomberskému krízovému centru

RedakciaŠport27.1.2019

Domáci primátor Igor Čombor a arcibiskup metropolita Košickej diecézy Bernard Bober vhodili v sobotu (26. januára) úvodné buly na 4. ročníku Charitatívneho turnaja kňazov, ktorý sa konal na ružomberskom zimnom štadióne.

Ideme si zahrať, zabaviť sa, no zmyslom nie sú víťazstvá, ale pomoc ľuďom, ktorí sú v núdzi,“ rozhovoril sa Ľubomír Hajdúčik, farár z Nižných Ružbách. „Prvotná myšlienka prišla od kňazov z Košickej diecézy. Najprv sa hral len jeden zápas medzi mužstvami Košickej a Spišskej diecézy. Potom sa pripojili kňazi z Bystrickej diecézy a teraz prvýkrát svoj tím vyskladali aj rehoľníci.“

Podujatie, ktoré na ružomberský štadión prilákalo okolo šesťsto divákov, prišiel podporiť aj brankár Ján Laco, držiteľ striebornej medaily z majstrovstiev sveta v roku 2012 vo Fínsku a Švédsku. „Milo som prekvapený, že toľko ľudí prišlo,“ podotkol vzácny hosť. „Do našej arény v Liptovskom Mikuláši si pravidelne chodí zahrať partia kňazov, hokejových nadšencov. Ešte v lete ma oslovil jeden z organizátorov tohto turnaja Martin Taraj, či by som neprišiel podujatie podporiť,“ vysvetľoval mikulášsky rodák.

Víťazom sa stal výber Spišskej diecézy, ktorý vo finále zdolal Košickú diecézu 2:0. V stretnutí o 3. miesto si Rehoľníci tesne poradili s Banskobystrickou diecézou – 4:3.

Zbierka viac ako 3000 eur poputuje do krízového centra Dorka v Ružomberku.

Celkove možno konštatovať, že išlo o vydarené malé majstrovstvá republiky kňazov s veľkou myšlienkou.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia