Turnaj najlepší hráčov stolnotenisovej VII. ligy ovládol M. Kmeť

Turnaj najlepší hráčov stolnotenisovej VII. ligy ovládol M. Kmeť

RedakciaŠport17.4.2023

V herni ŠKST Baničné, ktorá za posledné dva roky prešla výrazným vylepšením a skrášlením interiéru, to mal byť podnik TOP 12 siedmej ligy Okresného stolnotenisového zväzu Ružomberok. Napokon sa ale turnaj uskutočnil len za účasti deviatich hráčov.

Z najlepšej dvanástky prišli ôsmi hráči. Celkove všetkých bolo deväť, keďže „päťka“ súťaže Marián Bystričan z ŠKST Ružomberok F, nakoľko v ten deň zastával funkciu hlavného rozhodcu na Slovenskom pohári mladších žiakov, poslal za seba len 12 – ročného Michala Pitoňáka. V prvej časti sa hralo v dvoch skupinách, v päťčlennej a štvorčlennej. Prví dvaja postúpili do semifinále a ostatných čakali zápasy o ďalšie konečné umiestnenia,“ uviedol predseda domáceho klubu, ktorý sa vzorne zhostil hostiteľskej funkcie, Peter Pindjak.

Víťazstvo si odniesol najvyššie nasadený hráč Milan Kmeť z TJ Máj Černová B, keď vo finále zdolal domáceho Mateja Mudrončíka v troch setoch. „V rebríčku úspešnosti v siedmej lige mi patrila druhá priečka za oddielovým kolegom Rastislav Šulíkom, ktorý ale nemohol prísť,“ vravel 62 – ročný M. Kmeť. „Finále vyústilo v jednoznačnú záležitosť. Avšak o inom bolo semifinále päťsetové semifinále proti Erikovi Šanobovi z Hrboltovej. Dokonca v poslednom sete súper viedol 9:7, ale napokon sa mi podarilo zápas zlomiť na svoju stranu.“ Mudrončík, ktorý všetky predchádzajúce duely vyhral, priznal, že vo finále ťahal za kratší koniec povrazu: „Na Kmeťa stabilne neviem zahrať. Určite svoju rolu zohráva aj jeho nepríjemná ´tráva´ na rakete. Proste nemám na neho. Semifinále bolo našou klubovou záležitosťou, vedel som, čo na Luciana Zastka platí.“

Ďaleko najmladší účastník „topky“ M. Piták zostal na raketách všetkých oveľa starších súperov. „Vôbec sa mi nedarilo. Chcel som niekoho zdolať. Najbližšie k víťazstvu som mal proti Kmeťovi,“ vyznal sa žiak 8 – ročného gymnázia, ktorý po prehratom päťsetovom zápase s víťazom turnaja si aj poplakal.

Z výsledkov – semifinále: Kmeť (Černová B) – Šanoba (Hrboltová) 3:2, Mudrončík (Baničné C) – Zastko (Baničné C) 3:1, finále: Kmeť – Mudrončík 3:0, o 3. miesto: Šanoba – Zastko 3:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia