Turnaj Pecka Open vyhrali Bednář a Motyčáková

Turnaj Pecka Open vyhrali Bednář a Motyčáková

RedakciaŠport29.12.2018

Podobne ako na Kapustnicovom turnaji v Liptovských Sliačoch, tak aj o dva dni na ďalšom šachovom podniku v našom regióne, ktorý neponúkal rajtingové body - Pecka Blitz Open 2018, triumfoval FIDE majster Jaromír Bednář z Liptovskej Štiavnice, pred Petrom Kolesárom zo Žiliny. Zo žien bola najlepšia, celkovo tretia, slovenská reprezentantka ružomberská hráčka Monika Motyčáková z Liptovskej šachovej školy.

Z vydarenej akcie mám len príjemné pocity,“ vyhlásil riaditeľ turnaja a predseda Šachového klubu Ružomberok Marek Zelnický. „Mali sme 35 účastníkov od Košíc až pod Žilinu, skôr sa rátalo, že prídu iba naši členovia a nejakí hráči z najbližšieho okolia. Záujem nás milo prekvapil.“

V športovej hale Koniareň, v basketbalovom stánku, samozrejme, šachovnice nevyrástli pod košmi, ale na stoloch tamojšej VIPky. Hralo sa na deväť kôl, švajčiarskym systémom, keď každý hráč mal v jednej partii k dispozícii 5 minút. Víťaz Bednář osemkrát vyhral a raz remizoval, Motyčáková dosiahla sedem víťazstiev a dve prehry.

Ocenenia prevzali aj najlepší junior – domáci Marián Kováč a senior – Daniel Gažo zo Žiliny.

Turnaj, ktorý nemá každý rok svoje miesto v termínovke, sa zrodil viac – menej náhodou. „Pred piatimi rokmi nás pár členov z klubu sedelo v podniku a meditovali sme, kam si na záver roka vyrazíme zahrať. Od začiatku však bolo zrejmé, že veľmi sa nám nechcelo niekde merať cestu. A zrazu skrsol nápad, čo tak urobiť si doma vlastný turnaj. V tom niekto zahlásil, to je pecka. A už sme mali aj názov,“ oprášil trochu spomienky Zelnický.

Rozhodli sme sa pre dvojročný cyklus, no teraz Pecka Open sa konal druhý raz za sebou. Chceli sme si takto uctiť pamiatku nedávno zosnulého Vlada Jacka, bývalého FIDE majstra a člena nášho klubu telesne postihnutých športovcov,“ doplnil hlavný hostiteľ.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia