Turnajová spomienka na J. Eliáša

Turnajová spomienka na J. Eliáša

RedakciaŠport12.2.2022

V noci 19. apríla 2021 vo veku 63 rokov zomrel bývalý ružomberský futbalista Július Eliáš, ktorý dva roky predtým bol uvedený do Siene slávy Liptovského futbalového zväzu. Dnes sa v telocvični Základnej školy Klačno uskutočnil Memoriál Júliusa Eliáša v kategórii prípraviek U 9, keď jeden zápas trval 25 minút.

Na futbalový drobizg bola radosť sa pozerať, vydarené podujatie pre tých najmenších malo aj skvelú atmosféru. „Chceli sme si uctiť pamiatku niekdajšieho vynikajúceho futbalistu a zároveň niečo urobiť aj pre ´decká´. Veď dva roky sa nemohli konať podobné turnaje. Stretol som sa s mládežníckym trénerom Róbertom Hazuchom a začali sme rozmýšľať, čo spravíme. Účastníkov turnaja sme potom dávali spolu dokopy s našim trénerom Branislavom Ružičkom,“ prezradil riaditeľ memoriálu Michal Schmida.

Pred dvomi rokmi sme zorganizovali Memoriál Mariána Potockého, bývalého vedúceho žiackych družstiev, ktorý nás navždy opustil v mladom veku. Teraz sme sa rozhodli podobným spôsobom si pripomenúť Jula Eliáša, ktorého som ešte ako chlapec zažil na starej ružomberskej škvare. Aj rodičia detí si už veľmi priali takúto akciu, veď pauza bola strašne dlhá,“ vravel šéf prípraviek pod Čebraťom R. Hazucha.

Na Klačne sme videli aj bývalého viacnásobného slovenského reprezentanta Mareka Saparu, ktorý veľmi emotívne prežívali zápasy domácich výberov. „Mám tu syna Mattiasa, síce ešte len 7 – ročného, no už navštevuje prípravku U 9,“ vysvetľoval kapitán MFK Ružomberok v sezóne 2005/2006, keď sa pod Čebraťom oslavoval titul i primát v Slovenskom pohári. „Samozrejme, ja som futbalistu Eliáša ako hráč nemohol zažiť, ale veľa som o ňom počul. Bol ružomberskou legendou. Je len pekné, že takto si organizátori na neho spomenuli,“ vyzdvihol sympatický halový podnik M. Sapara.

Do tamojšej telocvične zavítal aj syna Júliusa Eliáša, Marcel, takisto bývalý futbalista, naposledy Liptovskej Teplej a odovzdával ceny najlepším.

Poradie: 1. Fomat Martin 21 b., 2. MFK Dolný Kubín 18, 3. MFK Ružomberok „A“ 15, 4. Jupie Futbalová škola Mareka Hamšíka Banská Bystrica 12, 5. MFK Tatran Liptovský Mikuláš 9, 6. MFK Ružomberok B 6, 7. TJ Máj Černová 6, 8. MFK Bytča 0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia