Turudičová sa ide pobiť o Európu a Tokio

Turudičová sa ide pobiť o "Európu" a Tokio

RedakciaŠport16.2.2021

Nielen reprezentačný tréner Sloveniek Juraj Suja a krídelníčka Miroslava Praženicová si z MBK Ružomberok vychutnali postupu na tohtoročný európsky šampionát, ktorý od 17. do 27. júna budú hostiť dve krajiny Francúzsko a Španielsko, ale tiež srbská legionárka Teodora Turudičová.

Dvakrát počas kvalifikácie som sa dostala do zápasovej dvanástky. Prvý raz vlani v Istanbule proti domácemu Turecku, no vtedy, vo veľmi ťažkom zápase, ma trénerka neposlala na palubovku. Teraz, takisto v Istanbule, som proti Litve (96:61) dostala príležitosť asi na jedenásť minút. Bola som milo prekvapená a samozrejme šťastná. Aj keby som vôbec nehrala, nič sa nedeje. Mám len dvadsať rokov a stále si vravím, že môj čas ešte len príde. Viem, že musím dobre trénovať a tvrdo sebe pracovať,“ rozprávala rodáčka zo Zemunu, ktorá druhú sezónu oblieka dres Ruže.

Čo sa týka „nároďáku“ Turudičová, hoci tvrdí, že je trpezlivá, má teraz pred sebou dve veľké výzvy – najprv sa prekliesniť do nominácie na „Európu“ a potom zabojovať o „flek“ v srbskej výprave, ktorá odletí na Olympijské hry do Tokia. „Teším sa z každého reprezentačného zrazu, užívam si, keď môžem trénovať po boku veľkých hráčok. Srbský ženský basketbal v roku 2015 začal ziskom zlata na majstrovstvách Európy písať úplne novú, mimoriadne prosperujúcu éru. O štyri roky neskôr sme boli na rovnakom podujatí tretí. Medzi tým, v roku 2016 naša krajina prvý raz štartovala na olympiáde a v Brazílii získala strieborné medaily, keď vo finále podľahla USA.“

„Teki“, ako Balkánku oslovujú tí najbližší, prešla aj všetkými mládežníckymi výbermi. „Bola som na majstrovstvách Európy do 16, do 18 a do 20 rokov. Na posledných dvoch podujatiach sme hrali dokonca o titul, pričom v prvom prípade nás zdolalo Belgicko a v ´dvadsiatke´ Španielsko,“ pripomenula basketbalistka, ktorá vždy veľmi túžila raz hájiť farby Srbska. „Odmala bolo mojim snom nosiť reprezentačný dres. Hrať za vlastnú krajinu je najväčšia pocta pre športovca,“ gurážne dodala sympaťáčka zo Sujovej družiny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia