U Oravcovcoch bude piecť celá rodina

U Oravcovcoch bude piecť celá rodina

RedakciaŠport22.11.2021

Vo včerajšom extraligovom dueli, v ktorom ružomberské basketbalistky zdolali Slovan Bratislava 105:34, domáci tréner Juraj Suja točil na palubovke kompletnú dvanástku hráčok. Bez dvoch sekúnd celkove štvrťhodinku bola na palubovke len 15 – ročná Nina Oravcová, ktorá sa do štatistík zapísala piatimi bodmi, pričom 2:18 min. pred záverečným klaksónom jej patril aj aplauz za stovku – 100:30.

Áno, viem čo ma za to čaká. Musím celému družstvu niečo upiecť, avšak tú chvíľku určite neľutujem, naopak teším sa z nej. Už minulú sezónu som sa dozvedela, že taká je odmena za stovku,“ vravela žiačka z kvinty na ružomberskom gymnáziu. Avšak, na čom si „baby“ pochutia ešte je zahalené rúškom tajomstva. „Musím popremýšľať, čo tu bude, asi niečo jednoduchšie. Veď zatiaľ som doma piekla iba s rodičmi pred Vianocami. Pravdepodobne budú mi musieť pomôcť,“ vravela ďalej Nina.

V aktuálnej sezóne talentovaná basketbalistka, ktorá vyšla z partie trénera Antona Panisa, absolvovala extraligový debut. V predchádzajúcom ročníku dostala príležitosť v ôsmich „majstrákoch“ a celkove nazbierala 63 minút a 8 bodov. „Áno, mala som včera príjemný pocit. Celkom dobre som sa na ihrisku cítila. No predovšetkým zásluhou spoluhráčok, ktoré mi ohromne pomáhali. Ak by som aj dačo pokazila, na celú päťku som sa mohla spoľahnúť. Takisto podporu bolo cítiť i z lavičky,“ dodala „sviatočná“ cukrárka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia