Ukážu svoje majstrovstvo na umelej stene

Ukážu svoje majstrovstvo na umelej stene

RedakciaŠport21.3.2019

Horolezecký klub Iames Ružomberok na sobotu (23. marca) pripravil 7. ročník Ulenfeldovho pohára v lezení na umelej stene v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej na Sládkovičovej ulici.

Prvý raz je naša súťaž zaradená do Slovenského pohára v lezení kategórie C. Podujatie má celkom peknú tradíciu a z roka na rok rastie počet jeho účastníkov. Už to nie sú iba pretekári zo stredného Slovenska, ale aj z východu či západu republiky. Vlani, keď sa zišlo takmer pol stovky štartujúcich, vyhral dokonca český reprezentant Lukáš Ondrášek z HK Rýmařov, ktorý aj teraz prisľúbil účasť. Náš pohár sa tiež stáva neformálnym stretnutím priateľov lezcov. Vždy vládne dobrá atmosféra a je to tiež divácky atraktívna súťaž,“ povedal pre nás jeden z organizátorov a hlavný rozhodca Július Stančok.

Všetko vypukne už o 9:00 hod., keď sú na programe kategórie do 14 rokov. Od 14:00 hod. prídu na rad muži, ženy a mládež od 15 rokov.

Súťažné menu pozostáva z kvalifikačnej časti (osem lezeckých ciest rôznej obťažnosti) a finálovej (tri cesty, keď na každú má pretekár tri pokusy).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia