Ulenfeldov pohár sa vrátil

Ulenfeldov pohár sa vrátil

RedakciaŠport24.1.2022

V sobotu (22. januára) oblastná súťaž v lezení na umelej stene Ulenfeldov pohár, napriek predchádzajúcim peripetiám, predsa napísala svoju ôsmu kapitolu. Po siedmich „dostaveníčkach“, ďalšie malo kontinuálne pribudnúť v roku 2020, lenže pandémia všetky plány stopla. Ani vlani sa pre vyčíňanie korony nepodarilo na pohárovú reťaz napojiť nové ohnivko. Napriek tomu minulý diel nepadol, akurát sa posunul do roku 2022. „To neznamená, že máme za sebou aj aktuálny ročník, ten plánujeme pripraviť a už v kompletnom rozsahu v októbri,“ uviedol hlavný šéf Ulenfeldovo pohára z Horolezeckého klubu IAMES Ružomberok Július Stančok.

Sobotný program, aj so zreteľom na platné opatrenia, bol o niečo diétnejší, než v minulosti v telocvični Stredne združenej školy polytechnickej na Sládkovičovej ulici bývalo zvykom. „Aby sa nič neporušilo, zúžili sme účasť na dvadsať pretekárov. Prevahu mali naši členovia, ale prišli i lezci z iných kútov Slovenska. Absolútnom víťazkou sa stala len 13 – ročná slovenská juniorská reprezentantka v športovom lezení Viktória Sališová zo Zlatých Moraviec. Ide o dievčinu, ktorá k nám chodí už od detských kategórií. Celkove s priebehom súťaže a jej úrovňou môžem vysloviť len spokojnosť,“ vravel ďalej J. Stančok.

Vlani sa členovia HK IAMES chystali aj pripomenúť si svoje sedemdesiate narodeniny. Ani to nevyšlo. „O rok sa ešte niečo také dá posunúť, lenže po dvoch rokoch si oslavu jubilea už neviem predstaviť. Pozorne budeme sledovať epidemiologické pravidlá a podľa toho sa rozhodneme. Vážne uvažujeme o apríli alebo máji,“ dodal Július Stančok.

Z výsledkov – muži: 1. Lakoštík, 2. Pepucha, 3. Kohút (všetci HK IAMES Ružomberok), ženy: 1. Glembová (HK IAMES Ružomberok), 2. Širiová (Bratislava), 3. Štofová (Ružomberok), juniorky: 1. Sališová (HK Zlaté Moravce).

V sobotu (22. januára) oblastná súťaž v lezení na umelej stene Ulenfeldov pohár,

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia