Ulíkovi vrcholný podnik nevyšiel

Ulíkovi vrcholný podnik nevyšiel

Ján SvrčekŠport14.8.2023

Jednoznačne chcel viac, ale nevyšlo to. Aktuálny majster Slovenska v horskej cyklistike, v olympijskej disciplíne cross country Matej Ulík z Liptovskej Osady na majstrovstvách sveta v škótskom Glentresse skončil v konkurencii 98 jazdcov, z ktorých 95 bolo klasifikovaných, na 83. mieste. Druhý slovenský reprezentant Peter Sagan obsadil 63. priečku.

Áno, je to sklamanie,“ pritakal 26 – ročný člen českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín. „Na štart som išiel s tým, že sa cítim dobre, no napokon nebol z toho žiaden zázrak, skôr naopak. Miesto na konci výsledkovej listiny, keď už veľa pretekárov neskončilo za mnou. Súperi nasadili extrémne tempo. Z predposlednej rady, kde som štartoval, nebolo v mojich silách sa posunúť dopredu, pričom v závere som ešte prepadol.“

Ulík sa prvý raz na pretekoch stretol s cyklistickou ikonou Petrom Saganom. „Bývali sme v jednom hoteli, samozrejme, prehodili sme aj nejaké vety. Peter je úplne v pohode, na nič sa nehrá. Už len to, byť s ním v jednom tíme, spolu si zatrénovať, je ohromná skúsenosť. Keďže Sagan prešiel k horským cyklistom, v novej sezóne sa určite viackrát budeme súperi,“ vravel ďalej Lipták.

Aj pre Mateja sa tohtoročná kapitola v cross country pomaly končí, no žiadna dovolenka nie je v pláne. Veľmi rýchlo totiž preladí na svoju druhú disciplínu cyklokros. „Tento víkend ma ešte čaká Český pohár, čo budú posledné preteky. Koncom septembra už sú v kalendári cyklokrosové súťaže,“ doložil Ulík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia