Umelku okysličila mladá futbalová zmena

"Umelku" okysličila mladá futbalová zmena

RedakciaŠport13.5.2020

Prví chalani sa už po pol dvanástej trúsili k južnému vstupu na ružomberský futbalový stánok. Po zmeraní teploty a dezinfekčnej procedúre, napochodovali na umelú trávu. Akurát kouč brankárov Ján Hablák si svoju partiu zobral za bránu na hlavnej hracej ploche. A prvý skupinových tréning prvoligových dorasteneckých tímov (U 19, U 17 a U 16) spod Čebraťa sa mohol začať. Počasie síce bolo nevľúdne chladné, ale nikomu to nevadilo. Akoby aj, veď po dvoch mesiacoch odlúčenia sa mladíci takto stretli.

Teším sa, že sme znovu na štadióne, už pridlho nám všetkým bolo doma. Aj na chlapcoch vidno, že majú z tohto pozvania radosť. Individuálne tréningy prebiehali, no väčšinou chalani boli bez lopty. Takisto futbalová kondícia je iná než bežecká,“ rozprával hlavný tréner ružomberskej „devätnástky“ Vladimír Veselý. „Aj ja som počas prestávky trochu pracoval na sebe, na ´fyzičke´, pozrel som si tiež zostrihy niektorých zápasov,“ pripojil bývalý prvoligový futbalista, ktorá najviac štartov v najvyššej slovenskej súťaži zaznamenal v Dunajskej Strede.

Kondičný kouč Jozef Kapláň si tesne predtým odkrútil skupinovú tréningovú fázu s fortunaligovým „áčkom“ v Bešeňovej a hneď sa presunul pod Čebrať. „Ja už druhý týždeň som na nastavený na takýto model. Vopred si chlapcov rozdelíme a môžeme pracovať. Samozrejme, aj na týchto chalanov som sa tešil.“

Samotní hráči akoby ani neverili, že prišiel vytúžený zlom a mohli vyliezť zo svojich domácich „ulít“. „Super, veľmi som čakal na tento okamih. Naozaj som šťastný, že zase trénujeme. Už pred týždňom sme mali nejaké echo, že tréningy by mohli pokračovať a stalo sa. Dva mesiace som behal, posilňoval, chýbal mi však hlavne kolektív,“ dal sa počuť starší dorastenec Martin Kohút.

Chodil som so staršími chalanmi na ihrisko v Černovej, každý deň som doma cvičil, niečo aj pobehal, no nie až toľko ako sa žiadalo. Toto je však niečo úplne iné. Chýbala mi partia, sranda ai smiech. Len škoda, že nemôžeme ísť do súbojov a zahrať si navzájom, no verím, že i to príde,“ vravel Matúš Matej zo „sedemnástky“.

Hoci išlo o otvorenie dobrovoľnej prípravy s hráčmi z Ružomberka a najbližšieho okolia, trénerom sa hlásil aj mládežnícky reprezentačný gólman Jakub Novák, ktorý býva v Tvrdošíne. „Konečne si dobre zatrénujem, no neflákal som sa ani doma. Veď ocino, bývalý futbalista Interu Bratislava, mi pripravil kvalitné brankárske tréningy. Toto je ale o niečom inom, vítaná zmena,“ vyznal sa strážca svätyne ružomberskej „devätnástky“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia