Únia ligových klubov má plán, ale...

Únia ligových klubov má plán, ale...

RedakciaŠport13.3.2020

Vo štvrtok dopoludnia bol posledný tréning a stretnúť by sme sa zase mali v pondelok 16. marca ráno,“ rozprával kapitán ružomberských futbalistov Ján Maslo. „Samozrejme, v kabíne sa bavíme o tom, čo sa deje okolo nás, všetko sledujeme.“ Na otázku či sa neobáva hokejového scenára, teda predčasného ukončenia sezóny, stopér Ruže odvetil: „Niečo také si zatiaľ nepripúšťam, hoci možné je všetko, veď vidíme k akým radikálnym krokom pristupujú jednotlivé športové federácie či zväzy. Futbal je futbal, no niet na zdravie. Preto musíme všetky nariadenia rešpektovať.“

Vo Fortuna lige bol na zajtra (14. marca) pôvodne stanovený štart nadstavbovej časti, pričom pod Čebrať mal zavítať majstrovský Slovan. „Samozrejme tešili sme sa na zaujímavé zápasy v skupine o titul, ale všetko je inak. Želal by som si, aby sa liga čo najskôr na štadióny vrátila. Zdravie je ale prvoradé,“ pripojil ďalší obranca Matej Čurma.

Prezídium Únie ligových klubov nateraz rozhodlo, že nadstavba by sa mala rozbehnúť 2. apríla. Či s divákmi alebo pred prázdnymi tribúnami, to je zatiaľ otázne. Tento plán uvažuje s dvomi kolami počas pracovného týždňa, s tým, že súťaž by trvala do 31. mája. Všetko však ukážu ďalšie dni, veď situáciu s koronavírusom sa mení doslova z hodiny na hodinu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia