Úplne prekopaný Slovnaft Cup

Úplne prekopaný Slovnaft Cup

RedakciaŠport10.3.2021

Slovenský futbalový zväz (SFZ) dnes rozhodol, že vzhľadom na zlú epidemiologickú situáciu, aktuálny ročník Slovnaft Cupu dohrajú len mužstvá z prvej a druhej ligy. Takáto definitíva padla vzhľadom na to, že všetky amatérske súťaže sú prerušené a takisto tréningový proces týchto tímov.

Štrnásť klubov odchádza z 52. ročníka Slovenského pohára bez boja a medzi nimi aj náš účastník V. ligy OŠK Bešeňová, ktorá v 4. kole na svojom ihrisku mala privítať druholigové Komárno. SFZ zároveň rozhodol, že vyradené celky z nižších súťaží, budú v nasledujúcom ročníku pohárovej súťaže priamo zaradené do takého kola, v ktorom teraz skončili.

V súťaži zostalo desať účastníkov Fortuna ligy Slovan Bratislava, MFK Ružomberok, FK DAC 1904 Dunajská Streda, FC ViOn Zlaté Moravce, ŠKF Sereď, AS Trenčín, MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, FK Pohronie a MFK Zemplín Michalovce a deväť z druhej ligy MFK Dukla Banská Bystrica, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, MFK Skalica, FC Petržalka, KFC Komárno, FC Košice, FK Železiarne Podbrezová, FC ŠTK 1914 Šamorín, FK Dubnica nad Váhom.

Trinásť mužstiev do 5. kola postúpi bez boja a šesticu, ktorá v uplynulom ročníku skončila v Slovnaft Cupe najhoršie (Dubnica, Šamorín, Podbrezová, Michalovce, Komárno a Košice) čaká 23., resp. 24. marca 4. kolo. Ďalšie, piate kolo je naplánované na 7. apríla, štvrťfinále by sa malo hrať 14. apríla, prvé semifinálové duely 28. apríla a odvety 5. mája.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Je to zvláštne riešenie, avšak v danej situácii asi jediné možné. Samozrejme, niečo také všetci zažijeme prvýkrát. Zväz musel ´pohár´ zachrániť, inak by sme boli jedinou krajinou v Európe, v ktorej by sa táto súťaž nedohrala. Zároveň je to tragédia pre kluby z nižších súťaží, ktoré sa dostali až tak ďaleko, čo ma osobne veľmi mrzí. Veď Slovenský pohár sa hrá aj preto, aby takéto mužstvá si mohli zmerať sily so súpermi z vyšších súťaží.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia