Úplný drobizg na ružomberskom zimáku

Úplný drobizg na ružomberskom "zimáku"

Ján SvrčekŠport27.12.2023

Zajtra (28. decembra) sa na Zimnom štadióne v Ružomberku uskutoční hokejový turnaj pre tých najmenších, "druháčikov" pod názvom Christmas Cup.

"Všetko sa dohodlo veľmi rýchlo, naozaj na poslednú chvíľu. Netajím, bol zámer takýto turnaj pripraviť, ale najprv neboli družstvá. Potom prišiel taký boom," vysvetľoval manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

V akcii bude osem tímov, po dva postavia Ružomberok, MHK Dolný Kubín a Barani Banská Bystrica. Ďalej štartujú Draci Liptovský Mikuláš a HK Brezno. "Vôbec prvýkrát organizujeme podujatie pre takýchto ´malinkých´. Vymysleli sme aj špeciálny formát. Na ľade budú pripravené štyri ihriská s menšími bránami a hrať sa bude systémom každý s každým, traja proti trom, aj a s brankárom. Jednotlivé zápasy pôjdu hneď po sebe," pokračoval hokejový funkcionár.

Turnaj sa začne o 12. hod. a na 15:45 hod. je naplánované vyhodnotenie. Každé družstvo odohrá sedem zápasov. Hrací čas je 18 minút, bez prerušovania.

"Pre všetkých hráčov máme pripravené zlaté účastnícke medaily, čiže víťazom sa stáva každý. Družstvá obdržia poháre. Na náš "zimák" týmto chceme prilákať nielen rodičov ´decák´, ale i starkých, či babky a dedkov," dodal Peter Matejka.

Foto: facebook MHK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia