Uplynulá sezóna kategórie U 16 MFK Ružomberok

Uplynulá sezóna kategórie U 16 MFK Ružomberok

Ján SvrčekŠport8.6.2024

Mladší dorastenci U 16 MFK Ružomberok zavŕšili uplynulý súťažný ročník na 5. mieste, keď získali 44 bodov (14 víťazstiev – 2 remízy – 10 prehier) a so skóre 47:45.

Vzhľadom na priebeh sezóny a všetky okolnosti, pričom mám na mysli hlavne niekoľko vážnych zranení a posuny chlapcov medzi jednotlivými kategóriami, naše umiestnenie je obrazom reality. Musím priznať, že štyri tímy, čo skončili nad nami, boli, čo sa týka kádrov, určite lepšie. Avšak robili sme, čo sme mohli,“ konštatoval hlavný tréner „šestnástky“ spod Čebraťa Tadeáš Lacko.

Družstvo potiahlo aj dve pekné minišnúry, keď súťažný ročník otvorilo tromi výhrami v rade a tiež vykopalo dvanásť bodov od 15. do 18. kola, no rovnako prišli takisto diétnejšie úseky. „Áno, počas celej sezóny sme sa nedokázali dlhšie udržať na dákej víťaznej vlne a vždy prišiel nejaký útlm,“ pritakal T. Lacko. „Pre chlapcov táto celoštátna súťaž bola úplne nová skúsenosť. Navyše po polovici sezóny štyria kľúčoví hráči prešli do U 17 a o kategóriu vyššie boli tiež prínosom."

Ružomberskí mladici schytali aj tri pálivé šesťgólové facky – v Dunajskej (0:6), v Bratislave so Slovanom (1:6) a doma s Trnavou (0:6). „Tieto vysoké prehry ma veľmi mrzia, hoci boli s družstvami, ktoré v tabuľke skončili vyššie. V týchto zápasoch sa chlapci chceli vytiahnuť a dopadlo to takto. Možno bola za tým i prílišná premotivovanosť. Zväčša sa takýmto spôsobom skončila nejaká naša vydarená séria. Keď sa išlo na Slovan, v prípade víťazstva by sme ho boli v tabuľke preskočili a posunuli sa na tretie miesto. No vypálilo to opačne. Doma sme s týmto súperom dokázali remizovať 2:2. Na druhej strane, chlapci zdolali Žilinu, čo nebýva zvykom. Keď sa pozrieme na stretnutia so súpermi pod nami, tie sa, až na Podbrezovú, relatívne zvládli,“ doplnil Tadeáš Lacko.

Foto: Tadeáš Lacko

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia