Uplynulá sezóna kategórie U 17 MFK Ružomberok

Uplynulá sezóna kategórie U 17 MFK Ružomberok

Ján SvrčekŠport6.6.2024

Mladší dorastenci MFK Ružomberok (U 17) skončili v I. lige na 5. mieste so 40 – bodovým ziskom (13 víťazstiev – 1 remíza – 12 prehier), pri skóre 49:40. Od tretej Dunajskej Stredy ich delilo jedenásť bodov. V porovnaní s jeseňou sa družstvo posunulo o dve priečky vyššie.

Myslím si, že vzhľadom na všetky okolnosti, zranenia, či presuny hráčov, ktoré sa udiali v rámci mládežníckych kategórií, je piate miesto reálne našej sile a odrazom dobre vykonanej práce. Na jar sme hrali s tromi-štyrmi chlapcami, čo do kádra prišli zo ´šestnástky´. Samozrejme, každý tréner i hráči túžia byť, čo najvyššie. Dosiahnutý výsledok však musíme brať,“ konštatoval len 27 – ročný kouč ružomberského družstva Filip Sliačan.

MFK dokázal zdolať nového majstra republiky Spartak Trnava (2:1), ktorý skončil sezónu iba s dvomi prehrami, no na druhej strane boli aj zápasy, ktoré nevyšli podľa predstáv. „Do nového roka sme vstúpili prehrou v Michalovciach (1:2), čo ma veľmi mrzelo. Veď chlapci mali za sebou vydarenú zimnú prípravu, počas ktorej dokázali vyhrať aj nad Viktoriou Plzeň, či Spartou Praha. Žiaľ, na Zemplíne náš výkon bol nemastný – neslaný,“ vypichol jedno sklamanie F. Sliačan a pripojil aj asi najväčšiu smolu: „Veľmi nešťastný zápas sme odohrali na jar v Bratislave so Slovanom. Na šance to bolo vyrovnané stretnutie a už na spadnutie bola remíza. Avšak v 92. min. domáci z rohového kopu neuveriteľne zatočili loptu k zadnej žrdi a prehralo sa 1:2.“

Filip Sliačan mal debut v najvyššej republikovej súťaži na poste hlavného trénera. „Pre mňa to bola ohromná škola, nová skúsenosť, veľa som sa naučil. Klubu som vďačný za túto príležitosť,“ dodal ambiciózny mladík zo štruktúr MFK Ružomberok.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia