Uplynulá sezóna kategórie U 19 MFK Ružomberok

Uplynulá sezóna kategórie U 19 MFK Ružomberok

Ján SvrčekŠport4.6.2024

V I. lige starších dorastencov MFK Ružomberok skončil na 5. mieste s 39 – bodovým ziskom (12 víťazstiev – 3 remízy – 11 prehier) a so skóre 41:42.

Dosiahnutú konečnú priečku považujem za adekvátnu. S rovnakým umiestnením som spájal aj svoje osobné očakávania,“ uviedol tréner mladej ružomberskej futbalovej zmeny Miroslav Droppa. „Treba podotknúť, že nie vždy družstvo nastúpilo v kompletnom zložení. Do ´áčka´ boli posunutí Kevin Švehla a Giuliano Antonio Marek, čo je pre nás len dobrá vizitka. Tí aj keď nenastúpili za prvé mužstvo, neraz hrali za farmu, za Rimavskú Sobotu. To je však nosný cieľ mládežníckeho futbalu, pripravovať chlapcov pre mužský futbal. Bez ohľadu na personálne záležitosti, nemôžem byť spokojný so všetkými zápasmi a s našimi výkonmi. Aj tretie miesto bolo reálne. Zvlášť ma škrie, stretnutie tretieho kola od konca v Trnave. V 88. min., za stavu 1:1, sa nevyužila tutová šanca a naopak z protiútoku Spartak skóroval. Víťazstvo, ktoré bolo naozaj na dosah, by chlapcom zabezpečilo bronzové medaily.“

MFK súťažný ročník 20223/2024 otvoril dvomi víťazstva 3:0 (doma s Dunajskou Stredou a v Michalovciach). No hneď na to prišli tri prehry – s Podbrezovou (1:3), v Banskej Bystricu (0:3) a so Žilinou (1:5). Potom zase sedembodový zisk z troch zápasov... Na konci jesennej časti Ružomberok päť kôl nevyhral, no jar otvoril tromi trojbodovými nástrelmi. Takže výsledková krivka bola dosť kolísavá. „Často rozhodovali detaily. Daktoré momenty chlapci nezvládli aj v hlavách, alebo vyrobili veci, čo neboli správne a súperi to dokázali potrestať. My sme však do zostavy zaraďovali tiež mladších chalanov, aj z toho potom premenili niektoré taktické zádrhy. Nikto nemal na súpiske toľko mladých hráčov ako Ružomberok. To je však iba plus vzhľadom do budúcnosti,“ vravel ďalej M. Droppa.

V tabuľku, ktorá je zostavené len z domácich stretnutí, Liptákom patrí siedma pozícia s 21 bodmi. Zo zápasov vonku sú štvrtí – 18 bodov. „Domáca umelá tráva nám sedela. Avšak iné to bolo, keď sa hralo na prírodnej v Likavke, v Bešeňovej, alebo v Černovej. Celý týždeň trénujete na ´umelke´ a potom máte doma prírodný trávnik. Aj preto si vážim víťazstvom v poslednom kole na hlavnej ploche proti FC Košice 3:1, keď pre hostí to bol veľmi dôležitý zápas,“ podal M. Droppa vysvetlenie k slabšiemu ťaženiu v domácich dueloch.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia