Úspešná krasokorčuliarska VC Ružomberka

Úspešná krasokorčuliarska VC Ružomberka

RedakciaŠport24.1.2022

V sobotu a v nedeľu na Zimnom štadióne S. Mikitu svoj 15. ročník napísala Veľká cena Ružomberka v krasokorčuľovaní. „Záujem bol veľký, mali sme 165 pretekárov a celé podujatie veľmi dobre dopadlo,“ pochvaľovala si riaditeľka súťaže so statusom Slovenského pohára a predsedníčka poriadajúceho Krasokorčuliarskeho klubu Ruža Lucia Vozárová.

V silnej republikovej konkurencii sa nestratili ani ružomberské dievčatá. „Som nadmieru spokojná, ´baby´ dosiahli fakt dobré výsledky,“ vyhlásila trénerka KK Ruža Janka Schmidová. „Najvyššie skončila, a to štvrtá medzi staršími žiačkami Silvia Javorková. Mala síce ôsmy krátky program, ale vďaka veľmi peknej voľnej jazde si ´Sisa´ v celkovom poradí výraznejšie polepšila. Jej sestra Karolína bola ôsma medzi mladšími žiačkami, keď tiež pekne zajazdila. Smolu mala Sárka Vozárová, piata po krátkom programe, žiaľ vo voľnej jazde dva razy spadla. Čím klesla na jedenástu pozíciu. Pozitívne hodnotím i výkon Lucie Mydlovej, štrnástej v kategórii nádejí 10, akurát bola trochu ustráchaná, no prvý raz skočila dvojitého salchowa.“

Ružomberská mladá zmena má za sebou ťažké obdobie. „Predchádzajúcu sezónu sme pre pandémiu vôbec nesúťažili. Bolo mi to veľmi ľúto, keďže dievčatá boli veľmi dobre pripravené. Teraz sme počas lokdownu takmer mesiac zostali bez tréningov. O to viac si výkony svojich pretekárok cením,“ dodala J. Schmidová.

Na ružomberský „zimák“ zavítal aj prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig. „Som tu v úlohe rozhodcu. Vzhľadom na kvantum iných povinností, vyplývajúcich z mojej funkcie, už známky prideľuje len asi dva-tri krát do roka, avšak ružomberská súťaže zväčša patrí medzi moje vytypované podujatia. Na tamojší štadión mám len pekné spomienky. Konalo sa tu aj niekoľko majstrovstiev Slovenska mužov a žien. Na tomto ´zimáku´ som spolu so sestrou Oľgou v decembri 2004 získal svoj posledný republikový titul,“ dal sa počuť bývalý dlhoročný slovenský reprezentant v športových dvojiciach.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia