Úspešný návrat obľúbeného podniku starých pánov za zelenými stolmi

Úspešný návrat obľúbeného podniku "starých pánov" za zelenými stolmi

RedakciaŠport1.5.2022

V Černovej sa včera konal 35. ročník Turnaja veteránov Liptova v stolnom tenise, ktorý dvom hráčom priniesol po dva triumfy - Pavlovi Beňovi (Jamník) v kategórii do 40 rokov a v open od 40 do 59 rokov a Ľubomírovi Tužinskému (ŠKST Ružomberok) medzi šesťdesiatnikmi a v open nad 60 rokov.

Sami sme boli zvedaví, koľko hráčov príde. Veď turnaj sa konal po dvojročnej pauze kvôli covidu, navyše v netradičnom dátume, po skončení sezóny. Posledná aprílová sobota už nie je dáko atraktívna. Preto 38 účastníkov je celkom slušné číslo. Sme radi, že tradícia pokračuje, že sme týmto nahradili lanský ročník, pričom z dôvodu pandémie bude v kronike chýbať len jediný. Tento rok sa naša veteraniáda uskutoční ešte raz, a to v pôvodnom termíne v decembri, s najväčšou pravdepodobnosťou vo Východnej,“ uviedol predseda poriadajúceho stolnotenisového oddielu TJ Máj Černová a riaditeľ podujatia Radomír Šnauko.

Pri jubileu boli v akcii aj dva účastníci, ktorí nastúpili i pri zrode turnaja v roku 1986, tiež v Černovej, 86 – ročný Ružomberčan Branislav Kasanický a o rok mladší Vojtech Olos z Ľubochne. „Keď sme začínali bola jediná kategória nad 50 rokov. Chceli sme si predovšetkým zahrať, nad dákou tradíciou sa vôbec neuvažovalo. Koho by vtedy napadlo, že ešte aj o 36 rokov bude niekto z nás hrať stolný tenis. Išlo o prvý turnaj tohto druhu v rámci bývalého Československa. Až potom začali vznikať veteránske podujatia v Čechách, či na Slovensku,“ zaspomínal si B. Kasanický, ktorý skončil druhý nad 70 rokov. „Prehral som akurát s ešte mládencom Jánom Grófikom, ktorý je o pätnásť rokov mladší 1:3, no bola to vyrovnaná partia.“

Prítomné si tiež minútou ticha uctili pamiatku tých stolnotenisových veteránov, čo od poslednej „stretávky“ v decembri 2019, odišli na druhý svet.

Turnaj bol aj príležitosťou na ocenenie dlhoročných činovníkov „celuloidovej loptičky“. „Pamätné plakety sme odovzdali ťahúňom svojich klubov, ktorí v poslednom období oslávili šesťdesiatku – Jaroslavovi Drábovi z Ľubochne, Petrovi Pindjakovi z ŠKST Baničné a Milanovi Krakovskému z Ivachnovej,“ pripojil predseda Okresného stolnotenisového zväzu Ružomberok Marián Bystričan.

Výsledky: 40 – 49 rokov: 1. Beňo (OŠK Jamník), 2. Mažári (TJ Iľanovo), 3. Pecho (OŠK Bešeňová), 50 – 59 rokov: 1. Volaj (TJ Družstevník Východná), 2. Schöber (Družstevník Východná), 3. Šnauko (TJ Máj Černová), 60 – 69 rokov: 1. Tužinský (ŠKST Ružomberok), 2. Veselovský (Belan Biely Potok), 3. Kmeť (TJ Máj Černová), nad 70 rokov: 1. Grófik (OŠK Lisková), 2. Kasanický (ŠKST Ružomberok), 3. V. Olos (OŠK Havran Ľubochňa), open 50 – 59 rokov: 1. Beňo, 2. Pecho, 3. Volaj, nad 60 rokov: 1. Tužinský, 2. Veselovský, 3. Kmeť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia