Uvoľňovanie opatrení v športe

Uvoľňovanie opatrení v športe

RedakciaŠport12.1.2022

Aj amatérsky a mládežnícky šport sa vracia. Od dnešného dňa (12. januára 2022) môže prebiehať nielen tréningový proces, ale zelenú dostali tiež podujatia, zápasy, či súťaže. Kým od 25. novembra 2021 nebol „zatvorený“ len profesionálny šport (prvé a druhé ligy vo futbale a v hokeji, plus najvyššie súťaže v basketbale, hádzanej, vo volejbale, ku ktorým neskôr pribudol florbal), teraz dochádza k túžobne očakávanému reštartu celého „podhubia“.

V zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, akékoľvek hromadné športové podujatia vrátane súťaží a tréningov je možné organizovať v kapacite maximálne 100 osôb. Do 18 rokov s účasťou osôb v režime OTP (pričom deti do 12 rokov a dvoch mesiacov veku sa automaticky považujú za kompletne očkované) a u osôb starších ako 18 rokov s účasťou výhradne v režime OP (kompletné zaočkovaní alebo po prekonaní COVID-19), pričom uznávajú sa aj certifikáty o výnimke z očkovania.

Zároveň sa otvorili v presne stanovenom režime tribúny pre divákov. Športové podujatia, v rámci ktorých majú osoby prekryté horné dýchacie cesty respirátorom a je na nich zabezpečené fixné sedenie alebo státie, sa klasifikujú ako stredne rizikové podujatia. Na nich sa môžu zúčastniť záujemcovia v režime OP, a to najviac 100 osôb alebo maximálne 25 percent kapacity priestorov.

V ružomberských podmienkach nové pravidlá umožňujú, aby sobotňajší magnet 2. kola nadstavbovej časti, skupiny o 1. - 4. miesto Niké extraligy basketbalistiek MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky prišlo 450 divákov. Takisto na sobotňajšie prvé prípravné stretnutia futbalistov s Námestovom s Duklou Banská Bystrica, ktoré budú na umelej tráve, môže zavítať alikvótna čiastka ľudí. Od 25. novembra 2021 všetky zápasy, aj už v spomínaných piatich profesionálnych odvetviach, sa hrali pred prázdnymi tribúnami.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia