Už aj A. Tučný v gólových štatistikách

Už aj A. Tučný v gólových štatistikách

RedakciaŠport1.10.2022

Adam Tučný v lete pod Čebrať prestúpil z AS Trenčín s tromi zápismi v gólových štatistikách. V ružomberskom drese na svoj prvý presný nástrel čakal do svojho jedenásteho zápasu.

Do včerajšieho stretnutia proti Skalici (2:0), rodák z Dunajskej Stredy naskočil v 63. min., keď vystriedal Tomáša Bobčeka. O osem minút na to, jasal z prvého gólu na ružomberskej adrese, lenže hráčova radosť bola predčasná. Hlavný arbiter Michal Smolák, po konzultácii so systémom VAR, zmenu skóre neodobril. „Bol to veľmi frustrujúci pocit. Zvlášť preto, že mal to byť môj prvý ružomberský gól. Asi išlo o spornú situáciu, keď Oliver Luterán získal loptu. Hneď som si však povedal, že treba ísť ďalej a pokúsiť sa niečo podobné zopakovať,“ opisoval spomínaný moment 20 – ročný stredopoliar.

Napokon sa však Tučný predsa dočkal už oficiálnej chvíľky slávy. V 80. min. bol na konci krásnej rýchlej kolmej domácej akcie. Tá sa začala prihrávkou Jána Masla, ďalej Marek Zsigmund šikovne pätičkou loptu prestrčil na Adama a ten ľavačkou z osemnástich metrov nedal šancu Martinovi Junasovi medzi skalickými žrďami. „Je to vynikajúci pocit, som veľmi rád, že mi to padlo. Avšak aj pri tejto situácii VAR hovoril rozhodcovi niečo do ucha. Len som sa modlil, aby tento gól už platil.“

Takto sa skončilo pomerne dosť dlhé čakanie talentovaného mladíka na gólovú trefu v MFK. „Som ofenzívny hráč, preto nevyhnutne potrebujem aj čísla, napokon sa odo mňa i čakajú. Pri prvom góle to bol úžasný pocit, lenže tá radosť, po verdikte rozhodcu, rýchlo aj odišla,“ vravel ďalej Tučný.

Ruža si zaknihovala štvrté víťazstvo v aktuálnej sezóne. Jej kabína logicky dunela. „Doma sme získali tri body. Len s takým plánom mužstvo nastupovalo na zápas. Samozrejme, všetci sme spokojní,“ dodal autor druhého klinca do rakvy Záhorákov, ktorý dobre vie, že Štefan Gerec určite si za to niečo vypýta do hráčskej pokladničky. S tým však nemá najmenší problém.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia