Už aj súťažné oblúky ružomberskej mlade

Už aj súťažné oblúky ružomberskej mlade

Ján SvrčekŠport15.1.2024

Členovia Lyžiarskeho klubu Ružomberok majú za sebou prvé preteky. Cez víkend štartovali na 2. kole Pohára Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) staršieho žiactva v slalome a v obrovskom slalome v Mýte pod Ďumbierom.

"Vzhľadom na naše tréningové možnosti sme na 1. kole ešte v decembri v rakúskom Reiteralmi, nesúťažili, takže až teraz máme za sebou úvodné štarty. Z umiestnení by som spomenul devätnástu priečku staršieho žiaka Bruna Paula v slalome a dvadsiate miesto Natálie Struhárovej v tej istej kategórii a v rovnakej disciplíne. V Mýte pod Ďumbierom, ktorý nahradil Vrátnu, sme absolvovali aj jeden tréningový deň," uviedol šéftréner ružomberských alpských lyžiarov Ján Grib.

Hneď 22. decembra 2023, ako bola spustená zimná sezóna na Málinom Brde, mlaď LK Ružomberok sa pripravovala v "domovskom" stredisku. "Až do včerajška však išlo len o voľné lyžovanie, preto sme hľadali aj alternatívne riešenia. Prvý ´ostrý´ tréning, aj s bránkami, sme na Málinom Brde mali včera," informoval nás ďalej J. Grib.

Tretie kolo Pohára ZSL v žiackych kategóriách bude hostiť 27. a 28. januára práve ružomberský rezort. "Tu očakávame okolo dvesto pretekárov. Samozrejme, predovšetkým Slovákov, no určite prídu aj Česi a Poliaci," doplnil J. Grib. Na Málinom Brde sa uskutoční aj Pohár SZL predžiactva, a to 10. a 11. februára. Jeden deň sa pôjde tiež ďalší ročník Ružomberského medvedíka.

Foto: autor, LK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia