Už by mala úplne skončiť maródka K. Domonkosa

Už by mala úplne skončiť "maródka" K. Domonkosa

Ján SvrčekŠport11.1.2024

V úvodných piatich stretnutiach aktuálnej sezóny nastúpil Kristóf Domonkos v základnej jedenástke MFK Ružomberok. Dokonca aj tri razy skóroval. Potom ešte štyrikrát naskočil do zápasu, pričom naposledy to bola iba minútka (6. októbra 2023) proti ViOn - u Zlaté Moravce.

"Sám neviem, čo sa vlastne stalo, ani kedy. Kvárili ma bolesti, lenže lekári dlhšie nevedeli zistiť, čo je za tým. Najprv si mysleli, že ide o zväčšené uzliny. Bral som aj antibiotiká, no nepomohli. Navštívil som viacerých doktorov. Napokon vyšetrenia odkryli slabinový pruh a nevyhnutný bol operačný zákrok. Ten som podstúpil 20. novembra 2023. Zranenie ma dlhšie obmedzovalo aj v tréningoch. Bez bolestí som odohral len štyri-päť zápasov," objasnili svoje patálie 25 - ročný stredopoliar, ktorý pod Čebrať prišiel na začiatku januára 2021, keď predtým hrával za druholigové Komárno.

Domonkos ešte stále nie je v plnohodnotnom tréningovom zaťažení, ale verí, že v najbližších dňoch už bude všetko robiť s mužstvom. "Bežecké úseky som absolvoval s chalanmi, takisto cvičenia v ´posilke´. Na ihrisku som ešte sám, no už sa zapájam do nejakých prihrávok a podobne. Postupne sa vraciam späť, hoci človek cíti, že brušné svalstvo je ešte slabšie. Verím, že budúci týždeň už mi zdravotný stav dovolí prejsť z individuálnych tréningov na spoločné," vravel ďalej futbalista, ktorý má na svojom konte 38 štartov v našej najvyššej súťaži a štyri góly.

Počas ružomberskej misie je to druhá dlhšia výluka tohto hráča. Prvý raz pauzoval v druhej polovici roka 2022, keď si v stretnutí Konferenčnej ligy proti FC Riga (0:3) zlomil kostičku na ľavej nohe a taktiež bola nutná bola operácia. "Mal som slušný vstup do sezóny, no a potom prišli už spomínané bolesti. Je to smola, no nie som dáko negatívne naladený. Stalo sa to, vyliečilo a dúfam, že čím skôr sa vrátim aj v zápasoch na ihrisko," optimisticky doložil Kristóf Domonkos.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia