Už jedenásta Jedenástka LFZ vznikla  z hlasovania klubov

Už jedenásta Jedenástka LFZ vznikla z hlasovania klubov

RedakciaŠport5.2.2022

Od včerajšia sú známe oficiálne výsledky ankiet Liptovského futbalového zväzu (LFZ) za rok 2021.

V Jedenástke roka má najviac svojich zástupcov líder šiestej ligy OŠK Liptovská Teplá, a to štyroch hráčov, dvoch „dodala“ TJ Družba Smrečany/Žiar a po jednom Ludrová, Palúdzka, Ľubeľa, Lisková a Černová. Z lanskej optimálnej zostavy, hlasy klubov opäť medzi laureátov zaradili Marka Kučeru (Ludrová), Mateja Lovása a Miroslava Bobeka (obaja Liptovská Teplá).

Honor najlepší hráč LFZ patrí len 18 – ročnému dorastencovi Patrikovi Kubalovi (na fotografii v zelenom drese) z Liskovej, ktorý so 14 gólmi je aj najlepším kanonierom najvyššej liptovskej súťaže, keď na pomyslenom tróne vystriedal Petra Kokavca, ml. z Palúdzky. „Veľmi ma to potešilo, včera mi tú správu zvestoval ocino, že si pozrel web LFZ. Hneď sa ma pýtal, čo na to poviem. Priznám sa, nečakal som, že môžem byť aj absolútne najlepší futbalista. Určite najviac zavážili moje góly,“ reagoval na naše oslovenie Patrik Kubala, ktorý zároveň pripojil, že aj naďalej zostáva verný liskovskému dresu.

Z jedenástich klubov šiestej ligy sme dostali sedemnásť anketových lístkov. Jeden hlas mal odovzdať tréner a jeden funkcionár. Ako pomocné kritérium, pri rovnosti hlasov, boli názory delegátov. Tí po každom zápase do zápisu uvádzali mená najlepšieho hráča jedného a druhého mužstva,“ informoval nás predseda trénersko – metodickej komisie LFZ Igor Bella.

Tiež sme spoznali najlepších trénerov i rozhodcu Liptova. Pribudli aj nové mená do Siene slávy LFZ – Ján Čačo (Ružomberok), Ján Hojzák (Liptovský Mikuláš), Ľubomír Košo (Svätý Kríž), Imrich Magdoško (Ružomberok) a Anton Urgela (Liptovský Mikuláš).

Ako pre náš portál uviedol predseda LFZ Igor Repa, je zámer všetkých oceniť na spoločnom stretnutí ešte do štartu jarnej časti regionálnych súťaží.

Za povšimnutie stojí, že anketa Futbalová jedenástka Liptova vznikla ešte v roku 2011, po nástupe I. Repu na čelo zväzu a veľmi rýchlo si získala veľkú obľubu a sledovanosť.

Jedenástka LFZ 2021: Tomáš Lako (Liptovská Teplá) 5 hlasov – Marko Kučera (Ludrová) 6, Andrej Demko (Černová) 7, Martin Šimún (Družba Smrečany/Žiar) 5, Matej Lovás (Liptovská Teplá) 6 – Dominik Ťapaják (Palúdzka) 4, Marek Milan (Liptovská Teplá) 6, Martin Labaška (Družba Smrečany/Žiar), Michal Žákovič (Ľubeľa) 8 – Miroslav Bobek (liptovská Teplá) 9, Patrik Kubala (Lisková) 9.

Najlepší hráč: Patrik Kubala, najlepší tréner dospelých: Jaroslav Pozor (Liptovská Kokava), najlepší tréneri mládeže: Ivan Roštek (Švošov) a Jozef Tekel (Liptovská Ondrašová), najlepší rozhodca: Juraj Zlejší.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia