Už laureáti liptovských futbalových ankiet boli aj ocenení

Už laureáti liptovských futbalových ankiet boli aj ocenení

RedakciaŠport17.3.2022

V Liptovskom Mikuláši dnes podvečer ocenili najlepších futbalistov regiónu podľa jednotlivých postov za rok 2021, tak ako vzišli z hlasovania klubov. Tiež oficiálne boli vyhlásené výsledky ďalších ankiet Liptovského futbalového zväzu (LFZ) – najlepší rozhodca, najlepší tréner, futbalista roka a slávnostne boli uvedené do Siene slávy LFZ ďalšie futbalové osobnosti.

Najmladší laureát Jedenástky roka LFZ 18 - ročný Patrik Kubala z OŠK Lisková si prevzal aj cenu za absolútne najlepšieho hráča. „Od malička som bol len v Liskovej. K futbalu ma v siedmich rokoch priviedol ocino, ktorý v minulosti takisto hrával. On má aj najväčšiu zásluhu na mojom raste. Mal som šťastie, že náš ročník narodenia bol v dedine futbalovo veľmi silný. Viacerí to spolu ťaháme ešte od Kormanovho pohára,“ vyznal sa so štrnástimi gólmi aj najlepší kanonier šiestej ligy.

Na druhej strane „bardom“ vymodelovanej optimálnej zostavy bol Martin Labaška z TJ Družba Smrečany/Žiar. „Najvyššie kladiem priateľstvá, zážitky a ohromnú možnosť spoznať neuveriteľné množstvo ľudí,“ reagoval 39 – ročný Labaška pri otázke, čo mu futbal zvlášť dal. „Hral som aj proti Arsenalu Londýn, Realu Madrid, Laziu Rím, či Červenej hviezde Belehrad,“ pripojil bývalý stredopoliar aj Ružomberka (v sezóne 2001/2002 odohral 27 zápasov vo vtedajšej Corgoň lige), Tatrana Liptovský Mikuláš, Dunajskej Stredy a štyroch rakúskych klubov.

Na milej slávnosti z "jedenástkárov" chýbali traja Lovás, Kučera a Žákovič, ktorí sa ospravedlnili.

Sieň Slávy LFZ, ktorú rozšírili Ružomberčan Ján Čačo a štyria bývalí futbalisti a tréneri z horného Liptova Anton Urgela, Ján Hojzák, Ľubomír Košo a Imrich Magdoško, má už 26 mien.

Liptovská Jedenástka roka dnes napísala svoju jubilejnú desiatu kapitolu. „Som rád, že sa takto pravidelne stretávame. Mladá futbalová generácia i tí, čo v minulosti tvrdili futbalovú muziku, dnes už osobnosti, ktoré právom patria do našej siene slávy. Na začiatku som presne ani nevedel, do čoho idem. Najprv sme vyhodnocovali iba ´jedenástku´, potom sme to rozšírili aj ďalšie formáty,“ uviedol predseda LFZ Igor Repa, ktorý hneď po prvom zvolení za šéfa liptovskej „koženej“ rozbehol svoj smelý anketový projekt.

Jedenástka LFZ 2021: Tomáš Lako (Liptovská Teplá) – Marko Kučera (Ludrová), Andrej Demko (Černová), Martin Šimún (Družba Smrečany/Žiar), Matej Lovás (Liptovská Teplá) – Dominik Ťapaják (Palúdzka), Marek Milan (Liptovská Teplá), Martin Labaška (Družba Smrečany/Žiar), Michal Žákovič (Ľubeľa) – Miroslav Bobek (Liptovská Teplá), Patrik Kubala (Lisková).

Individuálne ankety - najlepší hráč: Patrik Kubala, najlepší tréner dospelých: Jaroslav Pozor (Liptovská Kokava), najlepší tréneri mládeže: Ivan Roštek (Švošov) a Jozef Tekel (Liptovská Ondrašová), najlepší rozhodca: Juraj Zlejší (Uhorská Ves).

Osobnosti LFZ: Ján Čačo, Ján Hojzák, Ľubomír Košo, Imrich Magdoško a Anton Urgela.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia