Už len posledná previerka, zajtra v Poľsku

Už len posledná previerka, zajtra v Poľsku

Ján SvrčekŠport2.2.2024

Ružomberskí futbalisti, ktorí prvoligovú jar otvoria 10. februára domácim zápasom proti Spartaku Trnava, majú za sebou, v rámci zimnej prípravy, päť zápasových prób s bilanciou 4 víťazstvá - 1 prehra. Zajtra (3. februára) mužstvo o 13:30 hod. na poľskej pôde čaká generálka proti Górniku Zabrze.

"Malo by sa hrať na hlavnom štadióne, na jeho trávnatej ploche a za zatvorenými dvermi. Taká bola požiadavka zo strany súpera," informoval nás hlavný kouč MFK Ružomberok Ondřej Smetana, ktorému v poslednom prípravnom stretnutí budú chýbať, zo zdravotných dôvodov, dvaja hráči Alexander Selecký a Marián Chobot.

Górniku v 18 - člennej Exstraklase po jesennej časti patrí 7. miesto s 26 - bodovým ziskom (7 víťazstiev - 5 remíz - 7 prehier). "Áno, presne takýto bol zámer, aby celý zápasový blok vygradoval. Tak bol aj náš program skladaný. Keď sa chceme posúvať a tiež si nastaviť aktuálne zrkadlo, potrebovali sme konfrontáciu so silným súperom. Aj chlapci to musia tak cítiť a vnímať. Navyše poľská liga pre niektorých môže byť raz aj cieľom ich hráčskej kariéry, Zajtra chceme mať podmienky skoro už majstrovského stretnutia," dodal Ondřej Smetana.

Liptáci, po návrate zo sústredenia v Turecku, od stredy trénovali, už len jednofázovo, v domácich podmienkach, na vlastnej umelej tráve.

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia