Už prvý deň využili reštart zimáka a zase korčuľovali

Už prvý deň využili reštart "zimáka" a zase korčuľovali

RedakciaŠport27.12.2021

Naposledy družstvá Mestského hokejového klubu Ružomberok odohrali svoje zápasy 20. novembra 2021. Od 25. novembra bol však schválený núdzový stav a zákaz vychádzania. Týmto dňom sa zastavil športový život, až na najvyššie súťaže vo futbale, hokeji, hádzanej, basketbale a volejbale. Stopku dostal aj tréningový proces. Ten kompetentní znovu spustili 17. decembra, ale bez zápasov, či súťaží. Akurát od vlády ešte „zelenú“ dostali florbalové extraligy mužov a žien.

Hneď 17. decembra sme opäť začali trénovať v predpísanom režime OP. Avšak na ľad sa nevrátili všetci. V doraste chýba dosť chlapcov, ktorí nie sú zaočkovaní, ani po prekonaní covidu. Takisto v kategórii starších žiakov z rovnakého dôvodu nie je družstvo kompletné. Celkove nálada je pochmúrna, veď stoja všetky mládežnícke súťaže, no sme vďační aspoň za to, že klub aspoň v takomto režime môže fungovať. Neviem si predstaviť, že by doterajšia absolútna výluka pokračovala. Určite aj väčšina zimných štadiónov, okrem extraligových a prvoligových, by skončila svoju prevádzku,“ rozhovoril sa manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

Predchádzajúce dve sezóny v žiackych a dorasteneckých kategóriách boli kvôli pandémii anulované. Vážny otáznik visí aj nad treťou. „Pevne verím, že sa vrátime do zápasového kolotoča a v režime OTP. Ani si nepripúšťam, že sa zopakujú minulé nedohrané súťažné ročníky. Bolo by to mimoriadne nepríjemné. Ak by sa zase nehralo, veľa ´decák´ môže s hokejom skončiť. Na Slovenskom zväze ľadového hokeja, do čoho som aj ja zaintresovaný, sa pripravujú rôzne varianty dokončenia rozbehnutej sezóny. Samozrejme, so zámerom, čo najviac toho odohrať,“ pokračoval ružomberský hokejový funkcionár.

Aj MHK Ružomberok sa pripojil k ďalším 57 mládežníckym klubom na Slovensku, ktoré ešte 7. decembra 2021 podporili spoločné vyhlásenie piatich športových zväzov a žiadali obnovenie tréningového procesu i súťaží.

V centre dolného Liptova mal už svoju tradíciu Vianočný hokejový turnaj v žiackych kategórií. „Tretí raz za sebou sme ho nezorganizovali. Najviac ma však mrzí, že v okolitých krajinách aj hokejové turnaje bežia,“ dodal Peter Matejka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia