Už ružomberské dvanástky šliapu do Bratislavy

Už ružomberské "dvanástky" šliapu do Bratislavy

RedakciaŠport15.8.2020

Momentálne sú na 345 km trati prestížneho štafetového behu Od Tatier k Dunaju aj tri ružomberské tímy, ktoré svoju púť do slovenskej metropole začali odvíjať v Jasnej - Flash runners, Ružomberok (Hobby-profíci) a Ružomberok v pohybe. Z dolného Liptova bežia aj Liptovskí Lúžňania.

Ružomberok v pohybe, ktorý oba doterajšie štarty postriebril v kategórii All, mal dnes najprv svoju verejnú prezentáciu pred mestským úradom. „Pekné by bolo znovu pridať druhé miesto,“ rozhovoril sa jeden z tradičných ťahúňov tohto úspešného zoskupenia Samuel Dvorštiak. „Bude to však náročné, konkurencia je silná. Všetci sme ale maximálne odhodlaní podať čo najlepší výkon. Dobre vieme, že prvé úseky, to je paráda, potom už nohy začínajú tvrdnúť, takže druhá a tretia porcia, zase bude aj o premáhaní sa. Trasu sme si dôkladne naštudovali, preto zablúdiť a pridať si zbytočne dačo naviac, to by sa nám nemalo stať. Hoci je to športová udalosť, zvlášť sa teším na neskutočnú atmosféru v aute, na vzájomné povzbudzovanie sa, samozrejme aj na srandu,“ dorozprával S. Dvorštiak.

Prvýkrát v „štartovke“ sa nachádza menovka Flash runners. „Mám za sebou dve štafety v družstve Ružomberských striel, ktoré sa teraz neprihlásilo, no podarilo sa mi, aj s niekoľkými nadšencami, dať dokopy novú partiu, väčšinou ľuďmi z Ružomberka a doplnenú Liskovcami. Nie som bežkyňa-pretekárka, ale Od Tatier k Dunaju, to je úplne iný level, predovšetkým s veľmi prajnou atmosférou. Sú to preteky, ktoré majú svoj charakter i vôňu,“ s nadšením vysvetľovala kapitánka 12 – členného kolektívu Jana Klačková a vzápätí objasnila aj názov, ktorý tróni v záhlaví tímu. „Flash, čiže blesk, to je postavička z nášho obľúbeného seriálu Teória veľkého tresku.“

„Otcom“ Ružomberok (Hobby-profíci) je niekdajší atlét-stredopoliar Ladislav Pethö. „Išli sme do toho spolu s Mariánom Bujňákom. Viete, my šesťdesiatnici, už máme voľného času viac, tak sme trochu vymýšľali. Osobne som vždy mal rád rôzne výzvy. Zažil som však aj šok, keď na poslednú chvíľu sa nám päť, dovtedy stopercentných bežcov, odhlásilo. Veru, doslova s odretým ušami sme po nich zaplátali diery. V našom kolektíve prevažujú mladíci. Nonstop beh si chceme predovšetkým užiť. Čo sa týka mňa, dačo mám nabehané, no som dosť tučný,“ dal sa počuť 63 – ročný L. Pethö.

Flash runners: Zuzana Keyzlárová, Michal Kudlička, Peter Potkan, Matej Forgáč, Gabriela Kuklišová, Juraj Kukliš, Jozef Bukový, Michal Šavrnoch, Lucia Krúpová. Jana Klačková, Michal Ažaltovič, Matej Kontúr.

Liptovskí Lúžňania: Martin Mihálik, Matej Glenba, Branislav Veselovský, Milan Dudáš, Peter Staš, Adam Veselovský, Jozef Piller, Juraj Poliak, Martin Dudáš, Martin Veselovský, Patrik Uhrík, Roman Ratulovský.

Ružomberok (Hobby-profíci): Ladislav Pethö, Martin Pethö, Juraj Furcoň, Michal Olos, Jozef Žiaran, Andrea Weidlichová, Ľubomír Kotrády, Miroslav Polák. Marián Bujňák, Jozef Uhrín, Ľubo Ďaďo, Rastislav Tomčík.

Ružomberok v pohybe: Richard Makovický, Matúš Vlčko, Martin Hatala, Samuel Dvorštiak, Jozef Bednárik, Dominik Pavlíček, Miroslav Macko, Pavol Hanula, Filip Sirota, Martin Šramo, Danka Hanulová, Ľuboslav Palguta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia