Už s chlapcami zarezáva aj A. Tučný

Už s chlapcami zarezáva aj A. Tučný

RedakciaŠport29.3.2023

V aktuálnej fortunaligovej sezóne si Adam Tučný pripísal do štatistík šestnásť zápasových čiarok, ale na jar (doteraz) žiadnu. V pondelok, po vážnejšom zranení členka tento „ľavák“ sa už zapojil do spoločného tréningového procesu s mužstvom.

Kým predchádzajúci týždeň som len individuálne behal a robil veci s loptou, hlavne pod dohľadom nášho kondičného trénera Jožka Kapláňa, dnes už tretí deň idem naplno. Pre nohu to bol určite určitý šok, veď človek stál skoro tri mesiace. Ešte ten členok je trochu citlivejší, ale kosť sa zahojila. Musím zaklopať, všetko je v poriadku. Je to skvelý pocit takto sa vrátiť. Bolo to prvé zranenie v mojej kariére, ktoré ma na dlhšie vyradilo. Už potrebujem len nabrať hernú a zápasovú kondíciu,“ vyznal sa nám talentovaný stredopoliar, ktorý má za sebou aj štarty v reprezentačnej „dvadsaťjednotke“.

Bola to naozaj veľká smola. Tučného vyautoval hneď otvárací tréning zimnej prípravy. „S pravým členkom som mal problémy aj vlani v novembri. Lekári sa zhodli na únavovej zlomenine. Takisto prišla vynútená zápasová a tréningová pauza. Ešte som sa ale vrátil na ihrisko. Bez akýchkoľvek obmedzení som tiež po jesennej časti absolvoval 5 – dňový kemp mužskej reprezentácie. Všetko bolo ´ókej´ aj počas domácej predprípravy. No na prvom tréningu, asi po hodine, prišiel jeden šľapák a noha nevydržala. Našťastie, operácia nebola nevyhnutná,“ objasňoval svoje peripetie 20 – ročný futbalista, ktorý pod Čebrať zavítal vlani v lete z Trenčína a v našej najvyššej futbalovej súťaži zatiaľ nastúpil 55 – krát.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia