Už sa dočkali aj prípravkári

Už sa dočkali aj prípravkári

RedakciaŠport22.5.2020

Po fortunaligovom tíme, dorasteneckých a žiackych celkoch, „babách“ a druholigovom „béčku“ mužov, od pondelka s dobrovoľnými tréningovými jednotkami začne i najmladšia zmena MFK Ružomberok.

Aj títo chlapci sa už nevedeli dočkať. Písali a vyvolávali nám a hlavne ich rodičia. Vieme, že ´decká´ sa veľmi tešia, takisto my sme bez futbalu už nevedeli vydržať. Nechceli sme však nič unáhľovať, veď zdravie je najväčšou prioritou. Čakali sme na štvrtú fázu uvolnenia opatrení,“ rozhovoril sa šéf ružomberských futbalových prípraviek Róbert Hazucha, ktorý nemá ani najmenšie obavy, že by trénerom poteru „koženej“ sa pri reštarte nezišiel dostatočný počet chlapcov.

V pondelok a v stredu budú na umelej tráve trénovať chlapci U 11 a U 10, v utorok a štvrtok U 9 a U 8 a v piatok by mali prísť na rad tá najmenší. V takomto režime chceme sa stretávať do konca júna. Potom sa chalani, vzhľadom na vek, popresúvajú medzi jednotlivými kategóriami. Niekedy na prelome júla a augusta a možno i skôr, plánujeme spustiť prípravu na novú sezónu. Od pondelka začíname ľahkými tréningami, chlapci sa po dlhej pauze postupne musia vrátiť do niekdajších koľají. V tejto fáze nerátame so žiadnymi zápasmi, či turnajmi. Už to nás všetkých hreje, že zase budeme s ´deckami´ na ihrisku,“ dopovedal Hazucha.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia