Už sa dočkali vyznavači maratóniek

Už sa dočkali vyznavači maratóniek

RedakciaŠport9.7.2020

Aj tento rok program behov mimo dráhu v Liptove mala spustiť Švošovská pätnástka, ktorá bola naplánovaná na 28. marca. Vypuknutie pandémie ju zrušilo a takisto i ďalšie podujatia.

Túto sobotu (11. júla) sa už bude súťažne bežať. Členovia turistického klubu Tramp Hubová spolu s obcou pripravili 3. ročník behu náučného chodníka – Hubovský okruh, ktorý je vypísaný pre všetky vekové kategórie.

„Koncom júna sme mali členskú schôdzu, na ktorej padlo rozhodnutie, že preteky budú. Samozrejme, náš krok ovplyvnili uvoľnujúce sa opatrenia pri organizácii športových podujatí. Očakávame aj peknú účasť, veď sme prví v Liptove. Tento rok náš klub mal organizovať tiež medzinárodné majstrovstvá Slovenska v turisticko-orientačnom behu, no tie kvôli koronavírusu boli preložené na rok 2021,“ uviedol riaditeľ hubovského krosu Peter Ižo.

V areáli futbalového ihriska v Hubovej je otvorenie pretekov stanovené na 9:45 hod., a o 10:00 hod. zaznie úvodný štartovný výstrel. Ten dá do pohybu aktérov na hlavnej 9,6 km trati s prevýšením 500 m, a to po päť kategórií mužov a žien, ďalej juniorov a juniorky. Kratšie dištancie čakajú dorast (1900 m), staršie žiactvo (1500 m), mladšie žiactvo (1500 m), najmladšie žiactvo (500 m) a deti.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia