Už sa roztočila liga v malom futbale

Už sa roztočila liga v "malom futbale"

RedakciaŠport17.11.2019

Otváracie kolo 3. ročníka Ružomberskej futsalovej ligy (RFL) malo grády, zrodil sa aj jeden dosť nečakaný výsledok, keď vicemajstrovská Sokolovňa podľahla novicovi na tejto scéne Los Colchoneros (5:7), žiaľ, na skvelú súťaž, ktorú vo voľnom čase ťahajú Erik Kendera, Ľubomír Kubáň a Ján Rojček (s rozhodcami im výdatne pomáha Peter Vrtich) padla i jedna veľká škvrna. V dueli medzi Rapidsom a Fifthy klan hráč domáceho tímu Tomáš Chovanec fyzicky napadol arbitra zápasu. „Bol to veľmi smutný moment, išlo o prvú inzultáciu rozhodcu počas fungovanie našej ligy v ´malom futbale´. Stretnutie bolo samozrejme predčasne ukončené s kontumačným výsledkom v prospech Fifthy klan,“ uviedol Ján Rojček. Podľa našich informácii, vinníka čaká exemplárny trest a to „stopka“ do konca sezóny.

Novú kapitolu RFL v telocvični Základnej školy Klačno otvoril súboj medzi FK Nebuď Blázon (vlani Ružomberok v pohybe) proti novicovi Ako chcete, ktorý skončil výsledkom 2:5. „Sme partia chalanov, ktorá zväčša vyšla zo žiackej pyramídy MFK Ružomberok a hrávala Bratislavskú ligu v ´malom futbale´. Keďže viacerí sme sa vrátili na Liptov, jednak po štúdiu, alebo po tom, čo chalani v hlavnom meste prestali pracovať, padlo rozhodnutie prihlásiť sa do RFL. Pred nami nestoja žiadne veľké ciele, v prvom rade si chceme zahrať, stretnúť sa a podebatovať,“ rozprával z tímu Ako chcete Tomáš Pažítka. Čo sa týka úvodného vystúpenia, 26 – ročný momentálne gólman Švošova a asistent trénera pri ružomberskej „dvanástke“ priznal kvality FK Nebuď blázon. „Súper mierne dominoval, mal aj o dve-tri čisté šance viac. Nás podržal výborne chytajúci brankár Ľuboš Mrnčo, ktorý vytiahol pár exkluzívnych zákrokov. Naopak, my sme svoje príležitosti dokázali premeniť.“

Kapitána FK Nebuď blázon Michala Martvoňa sme sa najprv spýtali, prečo už nefigurujú pod doterajším názvom Ružomberok v pohybe. „My sme sa už takto volali aj vlani, akurát do hlavičke tímu sa to nepremietlo,“ znela odpoveď. „Martvoňovci“ sa v otváracom kole predstavili v sympatickom svetle, no doplatili na zvlhnutý „pušný prach“. „Bol to dobrý zápas, no neujali sa nám ani ´gólovky´. Na druhej strane súper hneď z prvých dvoch striel skóroval. Do polčasu sa pokojne dalo viesť 7:2. Mali sme smolu, no možno po ročnej pauze chýbala aj zohranosť. Ale nevadí, hlavne, že futsalová liga pokračuje. Hneď úvodné kolo, aj so zreteľom na súpiske družstiev, naznačilo, že tretia sezóna bude najkvalitnejšia a určite aj napínavá až do konca,“ povedal pre náš portál Michal Martvoň.

Výsledky 1. kola: FK Nebuď blázon - Ako chcete 2:5 (2:2), Katrák, Pavlík - Dudko 3, Pažítka, Chyla, Rapids - Fifthy klan - 0:5 kont., Los Colchoneros - SSC Sokolovňa 7:5, Chamaj 3, M. Kovalčík 2, Roštek, Kajda - Tulinský, Žiaran, Jurika, Ševčík, Róbert Baláž, Remix - FC CF 4:10 (0:3), Kutaj 2, Šimrák, Vierik - Kozák 3, Kupčo a Šiška po 2, L. Drdák, Jacko, Kubáň, Legendaris ** - Golden Boys 10:7 (4:4), P. Slovák 4, Bobek 3, Smieška 2, Milan - Macja a Filek po 2, Klačko, Hutník, Richard Baláž.
© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia