Už sa začínajú točiť aj cyklistické kolesá

Už sa začínajú točiť aj cyklistické kolesá

RedakciaŠport10.6.2020

„Biker“ z Liptovskej Osady Matej Ulík v sobotu (6. júna) skončil svoj pretekársky „ramadán“, ktorý kvôli koronavírusu držal od 15. marca. Slovenský reprezentant v horskej cyklistike sa postavil na štart Pražského MTB pohára v Beckove.

„Minulý štvrtok, teda hneď ako sa otvorila hranica s naším západným susedom, som meral cestu do Čiech. Veľmi som sa tešil na prvý štart, po dvoch marcových pretekoch v Turecku. V dosť slušnej konkurencii som skončil piaty. Celkové pocity boli jemne zmiešané, ale prevažovali pozitíva. Cítil som dlhú súťažnú pauzu. Hlavné však je, že opäť sa začalo pretekať. To je veľké povzbudenie pre mňa,“ vravel 22 – ročný jazdec z klubu Expres CZ-Tufo Team Kolín. Víťazom v Beckove sa stal Čech Jan Škarnitzl. V sobotu Ulíka za riekou Moravou čaká ďalší štart a to na cyklomaratóne Škoda Auto Sázava.

Už zajtra (11. mája) sa rozbehne domáca cyklistická sezóna. Otvoria ju cestári na Slovakiaringu v Orechovej Potôni. V akcii bude aj lanský republikový šampión v časovke do vrchu Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej. „Prvé preteky sú dosť dôležité, rád by som sa ukázal v čo najlepšom svetle. Črtá sa mimoriadne silná konkurencia, kopec zahraničných pretekárov. Pôjde sa na rovine, akurát mám obavy z vetra, ktorý tu zvykne byť nepríjemný. Na druhý deň, v nedeľu sa zase ide kritérium na letisku v Dolnom Hričove. Tento štart ešte zvážim, je to dosť nebezpečný okruh, čo sa týka pádov. Všetko trvá len okolo dvadsať minút, takže pretekári vkuse šliapu úplne na doraz. Na niečo také, nie som veľmi stavaný,“ uviedol 20 – ročný Jánošík z PROefekt team – u, ktorý v hlave nosí predovšetkým túžbu dostať sa do nominácie na naše prestížne medzinárodné preteky Okolo Slovenska. Tie sú naplánované na 16. - 19. septembra, s etapovými mestami Žilina, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica a Skalica.

O podujatie Slovenského pohára v Orechovej Potôni je enormný záujem. Organizátori dostali 527 prihlášok zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska a Poľska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia