Už sa znovu mohli vrhnúť do vody

Už sa znovu mohli vrhnúť do vody

RedakciaŠport19.6.2020

Vláda po zasadnutí konzília odborníkov od 20. mája sprístupnila vnútorné športoviská a plavárne pre kluby. Mesiac po takomto uvoľnení opatrení sa „zelenej“ dočkali aj členovia Plaveckého oddielu Ružomberok.

Chlapci a dievčatá sa dnes (19. júna) vrátili z brehu do bazéna. „Konečne to vypuklo a môžeme trénovať, z čoho sa všetci náramne tešíme,“ vyhlásil tréner ružomberského oddielu Marek Langšádl. Ten si na dnes pozval zhruba tridsaťčlenný pretekársky tím. Rovnaká partia bude v ružomberskej krytej plavárni zaberať aj zajtra ráno a v pondelok pribudnú i najmladší adepti, vlastne začínajúci poter.

S našimi členmi som bol v stálom kontakte, starší trénovali podľa individuálnych plánov, pričom mladšie ´decká´ mali aj spoločnú prípravu na suchu, zväčša sme sa stretávali v Hrabove. Voda nám ale všetkým veľmi chýbala. Netrpezlivo sme čakali, kedy sa konečne do bazéna vrátime. Niektoré deti boli už veľmi nedočkavé. V Hrabove som aj ´zasrandoval´, povedal som, že ak plaváreň nebude, budeme využívať miestnu nádrž, veď už pár ľudí sa v nej kúpe. Lenže v takej studenej vode by možno vydržali naši diaľkoplavci Adrián Beluš a Sára Šefranková, ktorí sú zvyknutí na preteky a tréningy na otvorenej vode,“ rozprával ďalej Langšádl.

Začiatkom marca veľká ružomberská partia absolvovala 1. kolo Severoslovenskej ligy v Žiline a trojica pretekárov štartovala na medzinárodnej Veľkej cene Slovenska v Bratislave. Tým sa pre osadenstvo PO Ružomberok súťažné zábery na dlhý čas skončili. „Všetky ďalšie podujatia prvej časti domácej sezóny, vrátane letných majstrovstiev republiky v jednotlivých kategóriách. boli kvôli pandémii zrušené. Najbližšie, 29. augusta sú už potvrdené Štúrovské stovky v otvorenom bazéne. Postupne určite budú pribúdať v kalendári i ďalšie preteky. Verím, že už sa nič nepredvídané nestane a plavecký rok vyvrcholí zimnými majstrovstvami Slovenska vo všetkých vypísaných kategóriách. Vzhľadom na to, že sme strašne dlho boli len ´na brehu´, veľmi by sme privítali, keby príprava oddielu na našej plavárni mohla pokračovať aj počas letných prázdnin. Väčšina klubov na Slovensku sa rozhodla pre takýto režim,“ uzavrel pre náš portál Marek Langšádl.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia