Už štartujú aj ženy MFK Ružomberok

Už štartujú aj ženy MFK Ružomberok

RedakciaŠport5.8.2022

Družstvo žien MFK Ružomberok v nedeľu v Trnave vstúpi do novej prvoligovej sezóny.

V tej predchádzajúcej „baby“ pod vedením trénera Ľuboša Žihlavníka medzi elitou dosiahli na historické 5. miesto, keď si po základnej časti vybojoval nadstavbovú skupinu o titul. V lete ženskú Ružu prevzal Jaroslav Súkeník, ktorý po piatich rokoch sa vrátil do futbalových štruktúr pod Čebraťom. Medzi ženami však má vo vážnom futbale absolútny debut.

Určite nechceme podliezť vysokú latku, ktorá bola nadstavená v predchádzajúcom ligovom ročníku. Z dievčat mám len príjemné pocity. Sú zažraté do futbalu, dávajú doň kopec energie a na rozdiel od chlapcov, ani nefrflú. Tvoria veľmi dobrú partiu,“ uviedol 50 – ročný kouč, len mimochodom manžel najznámejšej slovenskej futbalovej rozhodkyne Márie Súkeníkovej.

Z ružomberského tímu Dana Hrúziková tento týždeň nastúpila v dvoch medzištátnych stretnutiach slovenskej „devätnástky“ proti českým rovesníčkam a Rebeka Žihlavníková zase pred pár dňami absolvovala vôbec svoj prvý kontrolný zraz ženského „nároďáku“ v Šamoríne.

Boli sme zvedaví, aké očakávania s elitnou súťažou spája práve R. Žihlavníková, ktorá bola aj na jar pri návrate slovenského tímu do 19 rokov do Ligy A majstrovstiev Európy. „Niektoré ´baby´ sú ešte rozcestované, takže začiatok bude ťažší, ako minulú sezónu. Keď sa ale skompletizujeme, určite by to mohlo byť zase na prvú päťku. V nedeľu v Trnave nám budú chýbať minimálne tri-štyri hráčky. Napriek tomu chceme si ísť po víťazstvo. Prípravu sme začali 12. júla a máme za sebou i tri zápasové próby,“ uviedla ambiciózna 19 – ročná „kočka“.

Už v stredu (10. augusta) Ružomberčanky čaká ďalší „majstrák“, o 17. hod. doma (na ihrisku v Ľubochni) proti Petržalke.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia