Už tréning s ozajstnými grádmi

Už tréning s ozajstnými grádmi

RedakciaŠport20.5.2020

Konečne! Dnes dopoludnia na ihrisku v Ludrovej ružomberskí futbalisti absolvovali zase spoločný tréning bez akýchkoľvek obmedzení. Naposledy takto „pracovali“ 12. marca, no potom korona na dlhú dobu zatvorila všetky športoviská. A hráči si návrat do „normálu“ aj plnými dúškami užívali.

Chalani boli rozdelení na tri partie po osem. Turnajovým spôsobom si zahrali zápasy proti sebe. Musím priznať, úroveň dnešného tréningu ma milo prekvapila,“ pochvaľoval si hlavný kouč A mužstva MFK Ružomberok Ján Haspra.“

Takisto žiaril asistent Marek Sapara. „Z chlapcov prýštila obrovská chuť a radosť, že sú zase späť, v riadnom tréningovom procese. Boli perfektne vyhecovaní. Tréning mal veľké tempo i skvelý náboj. Bolo to pohladenie pre dušu, sám som mal nutkanie obuť kopačky a vybehnúť medzi chalanov,“ vyznal sa 38 – násobný slovenský reprezentant.

Takisto na tvárach futbalistov bolo vidno úsmevy. „Výborný, až neopísateľný pocit,“ hlesol Alexander Mojžiš. „Toto nám najviac chýbalo. Skutočný futbal nie je o skupinkách, ale o hre, o súbojoch. Po dlhom čase sme zase niečo oprášili a vrátili sa do pravého režimu.“

V piatok na Prezídiu Únie ligových klubov (ÚLK) by mala padnúť definitíva ohľadom ďalšieho osudu Fortuna ligy. Je len na kluboch, či „koženú“, ktorá zaspala, ešte v súťažnom ročníku 2019/2020 aj zobudia. Niektorí fortunaligisti už predčasnom volali po predčasnom konci.

Netrpezlivo čakám na piatok, uvidíme, ako to dopadne. Verím, že zvíťazí zdravý rozum a sezóna bude pokračovať. Všetci sme nastavení tak, že 6. júna štartuje nadstavba. Bez takéhoto plánu by ani nemalo zmysel spúšťať celý tréningový proces,“ vyhlásil Haspra. „Stále mi osud súťaže vŕta v hlave. My chceme a veľmi chceme hrať. Verím, že taký bude aj záver prezídia,“ pripojil Sapara.

Každý z nás je už hladný po zápasoch. Všetkým nám chýbajú. Preto pevne verím, že liga sa rozbehne,“ za kabínu sa dal počuť Mojžiš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia