Už v piatok futbalisti MFK Ružomberok hrajú v Trenčíne

Už v piatok futbalisti MFK Ružomberok hrajú v Trenčíne

RedakciaŠport12.8.2021

Zajtra (13. augusta) v predohrávnom stretnutí 4. kola Fortuna ligy Ružomberčanov čaká duel v Trenčíne, ktorý má výkop o 20. hod.

Mužstvo spod Čákovho hradu zatiaľ získalo šesť bodov (doma zdolalo Zlaté Moravce 4:0, na Slovane prehralo 0:2 a naposledy uspelo v Michalovciach 2:1), kým Liptáci štyri (so Senicou 0:0, v Seredi 3:2), avšak majú k dobru odložený zápas z minulého víkendu proti „belasým“, vo svojom „hrade“ na 22. septembra.

Nám pauza prišla jednoznačne vhod. Mohli sme dobre popracovať, zamerali sme sa na realizáciu útočných akcií a tiež na štandardky. Zároveň niektorí chalani získali čas, aby sa dali dokopy po zdravotnej stránke,“ rozprával tréner MFK Ružomberok Peter Struhár.

AS Trenčín v lete prevzal bývalý reprezentačný stredopoliar Peter Hlinka, fortunaligový debutant. Obmenou, ako už viac – menej tradične, prešiel aj hráčsky káder. „Trenčín má svoju klubovú filozofiu i vlastný herný štýl. Tieto atribúty, napriek personálnym pohybom, sa nemenia. Čaká nás súper, ktorý preferuje kombinačný futbal a hrá kolmo smerom dopredu. Je nebezpečný v útoku, veď nie náhodou už šesťkrát skóroval. Na hrote má 195 cm vysokého ´hroťáka“ Američana Igobu, preto musíme si dávať veľký pozor, aby nedostával ľahké lopty do pokutového územia. Na Tehelnom poli Trenčín síce prehral, avšak aj v desiatich, po vylúčení hráča, podal dobrý výkon.“ pripojil Struhár.

Útočník MFK Štefan Gerec bol by radšej, keby nebolo došlo už po 2. kole k zápasovej výluke. „Som za pravidelnú zápasovú prax, za určitý rytmus,“ uviedol 28 – ročný futbalista, ktorý v poslednom vystúpení svojho mužstva proti Seredi v Trnave sa podpísal pod dve trefy do čierneho. „Druhý polčas so Sereďou bol v mojom prípade oveľa lepšie než prvý, začal som si viac veriť. Vyšli mi nejaké akcie jeden na jedného i prihrávky na góly. Takto človeku stúpa sebavedomie. Bolo by super preniesť našu útočnú efektivitu z tohto súboja aj do Trenčína. Lenže na druhej strane nesmieme stratiť koncentráciu a dať si ľahko streliť góly. Narazíme na nepríjemného súpera, navyše na jeho umelej tráve, ale pocestujeme k nemu s trojbodovým cieľom.“

V uplynulej sezóne AS skončil na 6. mieste. Čo sa týka vzájomných zápasov pod Čebraťom sa zrodila remíza 2:2 a na Sihoti vyhrali Trenčania 3:1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 16 remíz, 23 prehier, skóre 92:88.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia