Už všetky tri nové cudzinky si zvykajú na nové prostredie

Už všetky tri nové cudzinky si zvykajú na nové prostredie

RedakciaŠport19.8.2020

Všetky tri zahraničné hráčky čiernohorská reprezentantka Sofija Živaljevičová, Zada Williamsová z USA a Nigérijčanka s americkým pasom Nicole Enabosiová už naplno zarezávajú s basketbalovou Ružou.

Zatiaľ je predčasné vyjadrovať sa na adresu týchto dievčat. Čo sa týka komunikácie a podobných vecí, je všetko v takom stave, ako má byť. Z basketbalového pohľadu som pozitívne prekvapený, ale nechcem predbiehať, ešte sa kde - čo môže aj zvrtnúť. Zatiaľ som nemal možnosť tieto ´baby´ otestovať v hre. To bude najdôležitejšie,“ uviedol tréner úradujúcich majsteriek Slovenska pod ženskými košmi Juraj Suja,

Šéf realizačného tímu ružomberského družstva stále pripomína, že, keď sa aj uskromní, nevyhnutne potrebuje do tímu ešte jednu pivotku. „Bez toho sa ďalej nepohneme. Takéto doplnenie je nevyhnutné, aby sme mohli normálne fungovať, teda plnohodnotne trénovať. O zápasoch ani nehovorím. Navyše, došlo k výraznejšej obmene kádra, o to viac treba kvalitne pracovať na tréningoch. Viem, že peniaze nerastú na strome, lenže máme dozornú radu i vedenie klubu. Myslím si, že viac by sa títo ľudia mali o nás zaujímať,“ posťažoval sa Suja, ktorý sa v centre dolného Liptova pustil v ústrety už ôsmej sezóne v rade.

Na ružomberské basketbalistky úvodné zápasové previerky čakajú 28. a 29. augusta na Jersey Cupe v Brne, kde okrem nich štartuje domáce KP, ktoré sa prihlásilo do Európskeho pohára FIBA, Slovanka Mladá Boleslav a BK Levharti Chomutov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia