Už začínajú aj mládežnícke tímy Ruže

Už začínajú aj mládežnícke tímy Ruže

RedakciaŠport23.9.2022

Už tento víkend sa začína rozbiehať pod deravými košmi súťažná mládežnícka sezóna.

Celkove, aj s našim detašovaným pracoviskom v Dolnom Kubíne, máme rovnaký počet družstiev ako v minulej sezóne, ale v inej štruktúre. Tiež došlo k personálnym zmenám na trénerských postoch. Úplne novým trénerom je Miroslav Futo zo Žiliny, ktorý prevzal družstvo U 17,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Uplynulý basketbalový rok vysoko v klube nastavil mládežnícku latku. V troch kategóriách (U 13, U 14 a U 23) Ruža získala strieborné medaily a v kategórii starších minižiačok (U 12) dokonca republikový titul.

Hlavnou prioritou je, aby dievčatá výkonnostne rástli. Zvlášť dôležité je v klube vytvoriť takú klímu, že hráčky pri tomto športe budú pokračovať aj vo vyšších kategóriách. Celkove dôraz kladieme na kvalitu, pričom snažíme sa k nám pritiahnuť i nové dievčatá z okolia,“ vravel ďalej R. Popelka.

MBK zase rozbehol svoj tradičný formát, a to krúžky všeobecnej prípravy na Základnej škole Bystrická cesta. „Tu sa decká učia behať, skákať, tiež vnikajú do základov gymnastiky, či pohybových hier,“ stručne objasnil pravidelné „stretávky“ dva razy do týždňa, v utorok a vo štvrtok od 16:30 do 17:30 hod., Popelka.

Čo sa týka zápasov, v Koniarni domáce prostredie nájdu družstvá U 15 a U 17, v športovej hale Na Plavisku U 11, U 12 a U 13 a tímy pod hlavičkou Orava BasCats (U 12 a U 14) v Dolnom Kubíne.

Trénerské obsadenie: U 11 – Monika Bognárová, U 12 – Anton Panis, U 12 (Orava BasCats) – Radka Chodáková, U 13 – Anton Panis, U 14 (Orava BasCats) – Michal Porubčan, U 15 – Iveta Bieliková, U 17 – Miroslav Futo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia