Už zajtra môže byť extraligový koniec

Už zajtra môže byť extraligový koniec

RedakciaŠport27.4.2021

Play-off o ženský podkošový trón zajtra o 18. hod. pokračuje štvrtým duelom medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok. Liptáčky, ktoré vedú 2:1 na zápasy, môžu v prípade víťazstva získať štrnásty extraligový primát, z toho tretí za sebou. Inak príde na rad v sobotu (1. mája) piaty duel v Koniarni.

Samozrejme, nechceme, aby sa táto ´bitka´ ešte sťahovala do Ružomberka, avšak momentálne nerozmýšľam nad sériou, ale nad najbližším zápasom. Chceme ho zvládnuť a uvidíme, ako sa to podarí,“ uviedol kouč Ruže Juraj Suja.

Keďže v rozpätí dvanástich dní ide už o štvrtú vzájomnú konfrontáciu, celky sa veľmi dobre, až dôverne poznajú. „Vždy môžeme súpera niečím prekvapiť,“ podotkol Suja. „Sú však základné postuláty, ktorí dievčatá musia dodržiavať, takisto je potrebné, by boli odolné voči niektorým veciam, ktoré nás v tejto sérii limitujú a možno aj brzdia.“

V prvom súboji pre zdravotné patálie s chrbtom družstvu chýbala jeho kapitánka Miroslava Praženicová a v tretom pivotka Zada Williamsová z rodinných dôvodov. Američanka sa už včera večer vrátila na Slovensko a zajtra bude trénerom k dispozícii. „Zada je naša opora pri doskoku, takisto dôležitá hráčka v útoku. Celkove je silná vo vnútornom priestore,“ povedal na adresu Williamsovej šéf ružomberskej lavičky. Sobotňajší zápas obhajca titulu odtiahol s jedinou podkošovou hráčkou Nicole Enabosiovou, ktorá bola na ihrisku viac než tridsať šesť minút. Ako ešte nikdy počas ružomberského angažmánu.

Finálový film sa začal (17. apríla) v Ružomberku domácim víťazstvom 74:56, potom výhodu domáceho prostredia využili Čajky (75:64) a do tretice opäť kolektív z Liptova (82:70). „Doterajšie stretnutia len potvrdili, že Piešťany majú silné individuality. Ťažia z dobrého prechodu do útoku, a tiež sme sa mohli presvedčiť, že hrajú veľmi tvrdo,“ doplnil Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia