Už zajtra prvý duel o bronz pod ženskými košmi

Už zajtra prvý duel o bronz pod ženskými košmi

RedakciaŠport13.4.2023

Už v sobotu (15. apríla) je na programe prvý zápas play-off o 3. miesto v Niké extralige basketbalistiek medzi MBK Ružomberok a Young Angels Košice v športovej hale Koniareň, s úvodným rozskokom o 15:30 hod. Séria o bronz sa hrá na dve víťazstvá.

Ružu po troch tituloch a lanskom striebre, keď vo finále podľahla Piešťanským Čajkám 1:3, teraz, po výraznej predsezónnej rekonštrukcii hráčskeho kádra, čaká bitka o posledný pódiový stupienok.

Všetci dobre vieme, akými zmenami prešlo naše družstvo po uplynulom basketbalovom roku. Mnohí nás podceňovali, napriek tomu my sme veľmi dobre zvládli základnú časť extraligy, vybudovali sme si nejaký rešpekt a teraz to všetko môžeme zúročiť. Keď sa pozrieme späť, tak už samotné play-off o bronzové medaily, možno považovať za veľký úspech. Azda o rok, keď tento tím bude skúsenejší, prípadne aj doplnený, zase si vybojujeme finále,“ rozhovorila sa jedna z mála „starých“ hráčok Viktória Havranová, levická rodáčka, ktorá na ružomberskej adrese ťahá štvrtá sezónu.

Vo vzájomných stretnutiach v aktuálnej extraligovej sezóne Ružomberčanky vyhrali v Košiciach 68:51 a na vlastnej palubovke 68:55. S „anjelkami“ si zmerali sily aj v závere januára na Final Six Slovenského pohára v Piešťanoch, kde ich zdolali 69:60. To už družstvo z východoslovenskej metropoly malo vo svojom strede aj americkú posilu Blanksovú, ktorá očividne pomohla zvýšiť silu družstva. „Myslím si, že táto legionárka priniesla aj medzi Slovenky určitú pohodu. Young Angels sú však stále mladým tímom. Nuž a tri doterajšie víťazstvá na našej strane, by svojim spôsobom mali byť i psychickou výhodou,“ vravela ďalej V. Havranová.

Keď sme navštívili včerajší večerný tréning Ružomberčaniek, bolo cítiť, že celé družstvo sa na sériu o bronzové „kovy“ veľmi teší a spája s ňom značné očakávania. „Osobne by som bola strašne rada, keby sme nadviazali na výkon z posledného semifinálového stretnutia so Sláviou Banská Bystrica. Z našej strany išlo o výborný zápas. Nedotiahli sme ho síce do víťazného konca, no mohla vládnuť spokojnosť, ako sme sa prezentovali. Keď rovnakým spôsobom vyrukujeme proti Young Angels, je tu veľká šanca uspieť,“ doložila 22 – ročná Viktória Havranová, ktorá v aktuálnej sezóne za MBK odohrala 22 „majstrákov“, v nich 588 minút a nastrieľala 196 bodov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia