V 1. kole Fortuna ligy Ružomberok remizoval so Senicou 0:0

V 1. kole Fortuna ligy Ružomberok remizoval so Senicou 0:0

RedakciaŠport24.7.2021

Nový kouč ružomberských futbalistov Peter Struhár veľmi túžil po víťaznom debute, ale takéto želanie sa nenaplnilo. Jeho tím, až na nejaké okamihy, mal réžiu zápasu pevne vo svojich rukách, žiaľ, gólovo sa nepresadil a za deväťdesiat štyri minút neponúkol necelej pol tisícke divákov ani jednu „gólovku“. Na rohové kopy duel jasne ovládol, zahrával tiež niekoľko ďalších „štandardiek“, avšak vo finálnej fáze mu chýbala údernosť, väčšia kvalita v ofenzíve i moment prekvapenia. „Sme nešťastní, že sme súpera, ktorý hral organizovane, nezlomili,“ vyhlásil na pozápasovej tlačovke Struhár.

Domáci futbalisti vysoko a úspešne Záhorákov napádali, čím získavali lopty, no nedokázali s nimi tak naložiť, aby na konzistentnom obrannom vale súpera otvorili nejaké vrátka. Preto „bitka“ pod Čebraťom vyústila do egálového konca.

Na prvú strelu medzi žrde sa čakalo do 61. min., z priameho kopu namieril Brenkus a senický brankár Ravas loptu vyrazil. V 66. min. Regáli krížnym pokusom z rohu šestnástky minul pravý roh svätyne hostí. V 74. z prvej pohotovo zakončoval Brenkus, no trafil iba senického gólmana. Na druhej strane o štyri minúty neskôr na hranici „malého vápna“ sa v nebezpečnej pozícii ocitol Šumbera, pričom domáci jeho koncovku zblokovali. V posledných sekundách nadstaveného času, keď Ružomberčania vrhli všetky sily do útoku, Konžan Mashike po rýchlom brejku, štipľavým projektilom poriadne preveril celé stretnutie takmer nezamestnaného domáceho brankára Krajčírika.

Hlasy trénerov

Peter Struhár (Ružomberok): „Chlapci si vypracovali tlak, mali držanie lopty, no neboli adresní a nevyužili sme ani štandardné situácie. Zároveň musím povedať, že hráči nechali na ihrisku všetko. Trochu nám chýbala kvalita centrovaných lôpt, lepšie rozmiestnenie v pokutovom území i finálna prihrávka, aby sme sa mohli dostať do zakončenia. Mužstvo sa presadzovalo v krajných vertikálach, no efekt, čo sa týka šancí, nebol.“

Pavel Šustr (Senica): „Vzhľadom na to, že tím len skladáme, pričom ešte po ceste autobusom do Ružomberka nebolo zrejmé, kto bude môcť nastúpiť, tak čo sa týka defenzívy a pracovitosti, všetko bolo v poriadku, ale po futbalovej stránke máme väčšie rezervy. Súpera sme nepustili do žiadnej stopercentnej šance. Bod z Ružomberka je veľmi cenný“.

MFK Ružomberok – FK Senica 0:0

Žlté karty: Madleňák - Šumbera, Egert, Mašulovič. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Štofík – 424 divákov.

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Luka, Madleňák – Zsigmund (88. Dopater) – Gerec (70. Kubík), Takáč (59. Brenkus), Kochan, Selecký (70. Tancík) – Regáli.

FK: Ravas – Svoboda, Pavlík, Gáč, Šimčák – Goslin (78. Buchel), Egert (70. Halabrín) – Hezoučký (55. Niarchos), Duda (55. Mašulovič), Šumbera – Mashike.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia