V 12. kole Fortuna ligy: Ružomberok - Skalica

V 12. kole Fortuna ligy: Ružomberok - Skalica

RedakciaŠport29.9.2022

Zajtrajším predohrávaným „televíznym“ zápasom (30. septembra) MFK Ružomberok – MFK Skalica naša najvyššia futbalová súťaž otvorí druhú polovicu svojej základnej časti.

Duel, ktorý má začiatok o 17:30 hod., bude viac – menej konfrontáciou dvoch tabuľkových susedov, šiesteho 14 – bodového a ôsmeho tímu, ktorý „vykopal“ o dva body menej. Len pripomeňme, že Liptáci majú ešte k dobru odložené stretnutie (na 18. novembra) v Dunajskej Streda.

Ružomberok vo Fortuna lige 9. septembra doma podľahol Žiline 0:2 a 14. septembra odohral zápas Slovnaft Cupu v Makove (2:0). Odvtedy aktuálny vicemajster „stál“. „V tom nevidíme problém, naopak sme radi, že si chlapci mohli oddýchnuť. Potrebovali sme sa dať tiež zdravotne do poriadku. Prvý týždeň mal skôr regeneračný charakter, no v druhom sme sa už zamerali na dobytie ´bateriek´ a bol zavŕšený modelovaným stretnutím. Takže chalani neboli bez zápasu. Minulý víkend štyria nastúpili za našu farmu Rimavskú Sobotu. Reprezentanti zase vo svojich národných výberoch zbierali zápasové ostrohy,“ vysvetľoval kouč ružomberského mužstva Peter Struhár.

Martin Regáli za A tím Slovenska v Lige národov odohral 63 minút proti Azerbajdžanu, za reprezentačnú „dvadsiatku“ si zahrali Jakub Luka, Gabriel Halabrín a Jakub Rakyta a za „devätnástku“ Viktor Úradník.

Skalica naposledy remizovala v Banskej Bystrici (0:0) a predtým „egál“ uhrala na svojom ihrisku s Dunajskou Stredou (1:1). „Príde k nám ambiciózny nováčik. V poslednom čase hrá Skalica dobre, pričom ťahá šnúru piatich kôl bez prehry. Takže, nečaká nás nič ľahké. Na zápas však nastúpime s jednoznačný imperatívom, teda vyhrať,“ vyhlásil Struhár.

Prvé vzájomné meranie síl na Záhorí sa skončilo ružomberským víťazstvom 2:0, po presných trefách Madleňáka a Regáliho.

Trénerom MFK už bude k dispozícii Marek Zsigmund, ktorý hral aj v Makove a do tréningového procesu takisto, po maródke, vhupol Adam Morong. Naopak oddialili sa návrat Kristófa Domonkosa, ktorý musel podstúpiť ďalší operačný zákrok. Zranený je aj Filip Lichý.

Zápas v priamom prenose odvysiela Nova Sport 1.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 7:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia