V 17. kole Fortuna ligy Ružomberok remizoval s Dunajskou Stredou 1:1

V 17. kole Fortuna ligy Ružomberok remizoval s Dunajskou Stredou 1:1

RedakciaŠport12.12.2020

Oba tímy jedenkrát napli sieť, takisto po raze zazvonili žrde na oboch konštrukciách. Aj z toho pohľadu možno konštatovať, že pod Čebraťom sa zrodil viac – menej spravodlivý „egál“.

Domáci tábor samozrejme mrzelo, že v súboji s druhým celkom tabuľky, ktorý sa netají ambíciou zaútočiť na titul, neudržal tesné vedenia. Trénerovi DAC – u Berndovi Storckovi vyšiel ťah so striedajúcim venezuelským útočníkom Ericom Ramirezom, ktorý priniesol oživenie do ofenzívy svojho mužstva a excelentnou technickou strelou aj vyrovnal.

Pred prázdnym hľadiskom, akurát s podporou skupinky fanúšikov Ruže spoza plota, spred budovy tenisového klubu, sa v úvodnej štyridsaťpäťminútovke neudialo nič zlomové. Skôr išlo o taktickú partiu, pričom hra zväčša merala len trajektóriu medzi šestnástkami. O jediný vzruch sa v 38. min. postaral maďarský reprezentant Kalmár, ktorý z hranice „veľkého vápna“ tesne minul domáci „obdĺžnik“.

„Hasprovcom“ vyšiel vstup do druhej polovice. V 51. po aute Mojžiša, Takáč prelstil dvoch hráčov súpera, parádne loptu položil na hlavu Kostadinovovi a reprezentant Severného Macedónska zapichol ideálny center do siete – 1:0. Po gólovom momente, dovtedy dosť nudný zápas, začal naberať grády. V 57. min. Kalmár z priameho kopu z dobrých 25 m poslal delovku do šibenice, ktorú Macík bravúrne vytesnal. O tri minúty neskôr zase gólman Ruže vychytal Fábryho.

V 62. min. na druhej strane zase Jedlička zlikvidoval projektil J. Masla z priameho kopu. V 74. min. vyšla učebnicová obalovačka Ramirezovi a bolo vyrovnané. V 82. min. mohli domáci futbalisti strhnúť tri body na svoju stranu. „Gólovú“ hlavičku J. Masla Jedlička vyrazil a Regáli zblízka trafil iba ľavú žrď. „Bola to veľká príležitosť, lenže v dosť ťažkej situácii. Zakončoval som z uhla, z prvej, snažil som sa trafiť bránu, no lopta skončila tyči,“ stručne opísal dôležitý okamih Martin Regáli. V nadstavenom čase Ramirezova hlavička zase padla na pravú žrď MFK.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Chceli sme využiť súčasnú situáciu v Dunajskej Strede. Čakali sme, že po dvoch prehrách budú hostia trochu psychicky nalomení. Prvý polčas z oboch strán bol opatrný, bez šancí. My sme zisťovali, čo môžeme od súpera očakávať. Do druhej polovice chlapci vstúpili s veľkou chuťou vyhrať a podarilo sa nám aj ísť do vedenia. Potom DAC postavil Erica Ramireza a všetko vrhol do ofenzívy. Na konci zápasu oba celky sa snažili siahnuť po troch bodoch. Na ihrisku to bolo dosť bláznivé. Napokon sa zrodila remíza, ktorá je zaslúžená.“

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)

Góly: 51. Kostadinov – 74. Ramirez. Žlté karty: J. Maslo – Kalmár, Balič. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Pozor. Bez divákov.

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Múdry (68. Kmeť), Kochan – Ďungel (68. Almási), Kostadinov (81. Zsigmund), Takáč (90. Brenkus), Mojžiš – Regáli.

DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak – Njie (65. Ramirez) - Beskorovajnyj, Balič, Fábry (84. Zuberu), Kalmár – Divkovič, Nicolaescu (78. Andzouana).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia