V 19. kole Fortuna ligy Ružomberok hostí Zlaté Moravce

V 19. kole Fortuna ligy Ružomberok hostí Zlaté Moravce

RedakciaŠport15.2.2019

Futbalisti MFK Ružomberok v jarnej ouvertúre ročníka 2018/2019 Fortuna ligy v sobotu (16. februára) o 14:00 hod. nastúpia proti ViOn – u Zlaté Moravce-Vráble.

Zlatomoravský klub je na dne tabuľky len s 15 – timi bodmi (3 víťazstvá a 2 remízy), keď na predposlednú Senicu stráca štyri a na desiatu Podbrezovú šesť bodov. V mužstve, ktoré momentálne drží Čierneho Petra, nastal počas zimy výraznejší pohyb v kabíne, odišli niekoľkí hráči zo základnej zostavy, no na druhej strane v kolónke príchody, sa neobjavilo žiadne zvučnejšie meno. Aj na tlačovej konferencii ViOn – u sa v prvom rade skloňovalo slovo záchrana.

Úplne inde chce v druhej polky sezóny mieriť kolektív spod Čebraťa. V MFK sa za úspech bude považovať len, po ročnej pauze, návrat do Európskej ligy.

Zápasy, ktoré otvárajú jesenný, či jarný vážny program však neraz bývajú nevyspytateľné. „Aj tabuľka nám velí vyhrať,“ rozhovoril sa ružomberský kouč David Holoubek. „Sme plní očakávania a veľkej chuti. V kabíne cítiť, že príprava už chlapcov nebaví. Museli len trénovať a hrať zápasy, v ktorých o nič nešlo.

Štvrtý Ružomberok v súboji s outsiderom je veľkým favoritom, ale Holoubek krotí prehnaný optimizmus. „Slovo favorit asi žiadny tréner nemá rád, ale ja ho v tomto prípade prijímam. Navyše hráme doma, kde sme silní. V prvom rade potrebujeme stretnutie zvládnuť výsledkovo, aký bude výkon, to po zimnej prestávke nedokážem predpovedať. Sú hráči, ktorí prípravné duely odohrajú v pokoji, bez stresu, no majstráky sú aj o strese. Opakujem pre nás je najdôležitejší výsledok, víťazstvom sa chceme odraziť do jarnej časti,“ pokračoval Holoubek.

Aj podľa gólmana MFK Matúša Macíka zápasy úvodných kôl sú tak trochu tajničkou. „Po pauze človek nikdy nevie, čo môže očakávať, najmä od súpera. Všetci sa však na sobotu tešíme. Príprava bola kvalitná, ani si nepripúšťame, že by sme stretnutie nezvládli. Už sme naozaj nedočkaví. Ligový zápas je úplne iný ako prípravný, ide o body a tie sú pre nás mimoriadne dôležité,“ vravel Macík.

Prvé vzájomné meraní síl v aktuálnej sezóne (15. septembra 2018) sa skončilo remízou 1:1, keď autorom gólu hostí bol Kostadinov.

V ružomberskom tíme v posledných dňoch šarapatilo nejaké vírusové ochorenie. Z tréningového procesu vypadli J. Maslo, Gál-Andrezly a Takáč. Viac – menej až sobota ukáže, kto bude fit.

Vo Fortuna lige sú ešte na programe štyri kolá základnej časti a potom sa súťaž rozdelí na dve šestky.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 15 výhier, 6 remíz, 5 prehier, skóre: 55:30.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia