V 19. kolo Fortuna ligy MFK proti Seredi v jej jarnom azyle v Zlatých Moravciach

V 19. kolo Fortuna ligy MFK proti Seredi v jej jarnom "azyle" v Zlatých Moravciach

RedakciaŠport14.2.2020

Štyri zápasy, to je porcia, ktorá ešte čaká tímy do skončenia základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže. Ružomberčania jar otvoria v sobotu (15. februára) súbojom so Sereďou v Zlatých Moravciach, kde bude ŠKF iClinic do konca aktuálnej sezóny hrávať svoje domáce stretnutia. Zápas sa začína o 14:00. hod.

Nedá sa povedať, že na úvod je to optimálny súper, skôr veľmi ťažko čitateľný. Veď aj počas zimy v Seredi nastali viaceré personálne zmeny,“ vyhlásil kouč momentálne štvrtého mužstva Fortuna ligy Ján Haspra.

Na trénersky post sa v ŠKF po polroku vrátil Peter Lérant, keď v tejto funkcii vystriedal Slavče Vojneského. Za povšimnutie stojí, že generálnym manažérom klubu sa stal bývalý známy basketbalový funkcionár, ktorý sa pohyboval pod ženskými košmi, Roman Adamčík. K prievanu, a nemalému, došlo tiež v kabíne.

Sereď má kvalitné, skúsené a ošľahané mužstvo. Predpokladám, že pôjde o zaujímavý duel s našimi mladíkmi. Dôležité bude, aby ho chlapci hlavne psychicky zvládli. No pevne verím, že za pomoci starších harcovníkov i nás trénerov sa im to podarí a ich výkony nebudú ovplyvnené nervozitou, ba naopak, na ihrisku dokážu vytiahnuť všetko, čo je v nich skryté,“ pokračoval Haspra.

Liptáci v príprave odohrali šesť stretnutí, z toho päť so zahraničnými prvoligistami, „majstrák“ je však úplne o inom. „Všetci sme plní očakávania, záver základnej časti bude mimoriadne náročný,“ uviedol tréner MFK. Pri otázke, týkajúcej sa zostavy, Haspra spomenul dva otázniky. Tie by mali visieť nad štartmi brankára Matúša Macíka a kapitána Jána Masla.

Seredi síce po jesennej časti patrí až desiata priečka, no stále živí nádej aj na hornú „polku“, keď na šiestu Trnavu stráca päť bodov.

Prvé meranie síl pod Čebraťom sa skončilo deľbou bodov – 1:1. „Tento zápas znamenal začiatok nášho herného posunu, ktorý potom chlapci pretavili aj do výsledkov. Od začiatku do konca sme boli lepší, no nešťastne mužstvo prišlo o dva body, keď súper vyrovnal po fatálnej chybe,“ pripomenul Haspra.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 4:4.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia