V 2. prekole Konferenčnej ligy pod Čebrať zavíta Riga

V 2. prekole Konferenčnej ligy pod Čebrať zavíta Riga

RedakciaŠport15.7.2022

Ružomberskí futbalisti si včera večer zabezpečili postup do 2. predkola Konferenčnej ligy (KL). Slovenský vicemajster po domácom víťazstve nad FK Žalgiris Kaunas 2:0, včera v Marijampolé dosiahol bezgólovú remízu.

Všetci v klube sme šťastní, že chlapci zvládli prvý dielčí cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou. Aj v odvete tímovo išli za postupom. Celý zápas si napokon odkontrolovali, hoci domáci mohli nám cestu ďalej trochu znepríjemniť,“ uviedol bezprostredne po skončení zápasu ružomberský kouč Peter Struhár.

Prvý polčas náš pohárový zástupca jednoznačne držal vo svojej réžii, akurát chýbal gólový efekt. „Neboli sme v tejto časti dostatočne efektívni, pričom šance chlapci mali. Nepremenenú penaltu Kochana musím zobrať aj na seba. Matej bol síce určený na takúto rolu, no loptu si zobral Martin Regáli, ktorý sa aj na jedenástku cítil. Vtedy už o postupe mohlo byť rozhodnuté. Trojgólový náskok by určite priniesol tiež väčší pokoj do našich radov. Avšak každý, kto bol na štadióne, musel vidieť, na ktorých kopačkách je futbalová kvalita. Naše mužstvo celé stretnutie hralo aktívne, súpera ´pressovalo´ a postup považujem za zaslúžený,“ pokračoval.

Tréner MFK pred aj pred včerajším zápasom sa tak snažil chalanov nastaviť, aby v Litve vytiahli rovnakú „decibely“ odvahy ako v prvom meraní síl. „V kabíne som všetkým zdôrazňoval, nech sa neboja, nech sú sebavedomí a nech predvedú takú intenzitu ako doma. Máme veľa mladých hráčov. Tak ako pre nich i pre nás ostatných na lavičke je takáto vážna medzinárodná konfrontácia nová skúsenosť, ktorú proste treba zažiť.“

Vo štvrtok (21. júla) Ružomberok v druhom predkole KL doma privíta lotyšský tím FC Riga, ktorý vo včerajšej odvete na vlastnom štadióne zdolal Derby City (Írsko) 2:0, pričom rovnakým výsledkom sa skončil i prvý súboj. „Rigu mám trochu zmapovanú. Je to o level lepšie mužstvo ako Žalgiris. Musíme sa na ňu dobre pripraviť. Keď hráči ukážu svoje silné stránky, všetko je otvorené,“ dodal Peter Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia